Четвертий рівень небезпеки оголошено через свинячий грип (РОЗШИРЕНО)

  Про небезпеку - попереджає Світова організація охорони здоров`я. Ще трохи - і у світі оголосять пандемію свинячого грипу. У Мексиці жертвами пошесті стали майже півтори сотні людей, ще у двох тисяч - підозрюють вірус. Поза межами країни найбільше постраждали мешканці США - там зафіксували півсотні випадків захворювання. Три людини занедужали у Європі.

  У Мехіко та його околицях мешкають 19 мільйонів людей. Контролювати поширення вірусу у перенаселеному мегаполісі вкрай важко, та міська влада не покладає рук. Головне завдання - унеможливти масові зібрання. Для цього - зачинили суди та частину міських служб. Навіть звіти до податкової відклали на місяць. Із закладів дозвілля працюють лише ресторани, та й то - неповний день. Таким чином вдалося дещо скоротити темпи смертності. Якщо минулої суботи померли шестеро уражених вірусом, то у понеділок - удвічі менше.

  Ванья Льянос, племінниця хворого: "Усі входи до лікарні блоковані - щоби ми не підчепили хворобу. новини дізнаємося лише від лікарів, вони виносять їх у письмовому вигляді".

  Креценсія пінья, мати хворого: "Лікарі кажуть, мій син у тяжкому стані, йому дуже погано, доктор каже - надії немає. каже повідомити усім родичам, ось так".

  Влада Мехіко закрила школи та університети аж до шостого травня. Її приклад наслідують і навчальні заклади Сполучених Штатів. На півдні країни зачинили десятки шкіл. Порожні класи ретельно дизенфікують. Адже, за словами лікарів, чистота і обережність у спілкуванні - запорука безпеки. 

  Белінда Пустка, шкільний суперінтендант: "Ми просимо людей - не збирайтеся, не ходіть групами. найскладніше це пояснити дітям і підліткам".

  Леона Аглуккак, міністр охорони здоров`я Канади: "Якщо ви нещодавно подорожували до Мексики і помітили у себе тривожні симптоми - зверніться до лікаря. Окрім того, варто регулярно мити руки і прикривати рот під час кашлю чи чхання. Якщо ви занедужали, будь ласка, залишайтеся вдома, щоби не наражати на небезпеку інших людей".

  Особливо небезпечні нині аеропорти, що приймають рейси із Мексики. Стюардеси ретельно стежать за станом пасажирів під час рейсів, на землі їм вимірюють температуру. Та повністю закривати кордони із Мексикою пізно, вірус уже поширився світом. Всесвітня організація охорони здоров`я радить урядам країн дбати про здоров`я совїх громадян на місцях.

  Кері Саундерс, мати пацієнта: "У мого сина знайшли грип, його лихоманило десь два дні. Щоби виключити імовірність свинячого грипу, у нього беруть аналізи".

  За даними медиків, свинячий грип, попри назву, передається лише від людини до людини. Жодного випадку зараження від свинини досі не фіксували. Однак кілька країн, з-поміж них Україна, Росія та Китай, заборонили завозити м`ясо з Мексики та Сполучених Штатів.

  Чжан Цзицюнь: "Єдине, що мене непокоїть - ціни на свинину. Я не боюся хвороби, бо ми - велика ферма і що два дні миємо наших свиней".

  Та офіційний Пекін не поділяє оптимізму фермерів. Надто добре азійські країни пам`ятають епідемію атипової пневмонії, яка 6 років тому забрала життя семи сотень людей. Не забули там і про пандемію 68-го року. Тоді у Гонконгу від мутації вірусу грипу померли 750 тисяч людей. Щоби трагедія не повторилася, науковці і лікарі спішно працюють над вакциною від свинячого грипу.

  Попередній матеріал
  ГПУ: Медична галузь - працює неефективно
  Наступний матеріал
  Турчинов презентував інформаційну систему обліку мобільних телефонів
  Теги:
  Loading...