Четверті роковини після цунамі в Індійському океані (РОЗШИРЕНО)

  Четверті роковини після цунамі в Індійському океані. Жертв стихії згадують у Південно-Східній Азії. П`ятнадцятиметрові хвилі дісталися берегів Індонезії, Таїланду, Шрі-Ланки та Індії. Тоді загинули більше п’яти тисяч людей, постраждали – більше двохсот тисяч. Постраждалі регіони відновлюють і досі. За підрахунками експертів – на це піде щонайменше десять років.
  Третій рік поспіль цього дня тисячі людей приходять на узбережжя Індійського океану. Вони запалюють свічки та моляться за загиблими. У місті Пхукет, що у Таїланді, увесь день правлять жалобні церемонії. На них - багато іноземців, адже половина усіх загиблих унаслідок цунамі – саме туристи, що приїхали на відпочинок. Приходять на поминки також очевидці, які дивом вбереглися від смертоносних хвиль.

  Полетт Ванденвінгард, очевидиця, громадянка Німеччини: "Лише зараз я почуваюся безпечно. Перший рік після цунамі я боялася океану. Але я все одно щороку відвідую це місце та молюся за загиблими".

  Стефан Сумпіон, очевидець, громадянин Великої Британії: "Я досі шокований та засмучений. Спочатку ми не розуміли, чому зчинилася паніка, потім побачили хвилі. Нам вдалося видертися на гору і ми лишень дивилися і нічого не могли вдіяти. Я приїжджаю сюди щороку і допомагаю місцевим. Одній родині я купив будинок, іншим – допоміг грошима".

  У сусідній Індонезії жалобні церемонії відбулися на кладовищах та у мечетях. Люди так само запалювали свічки та молилися за упокій своїх загиблих родичів. Найбільше від стихії постраждав індонезійський остів Ява. Нині вже відновили третину зруйнованих будівель. Утім багато людей - досі без даху над головою. Адже насамперед відбудовували лікарні та школи.

  Геймо Кробатчек, турист з Німеччини: "Особисто я не постраждав. Я був на одному з індонезійських гірських курортів, тож хвиля туди не дійшла. Але, на жаль, загинули мої друзі".

  Цунамі сформувалося в Індійському океані 26-го грудня 2004 року. Його визнали найсмертоноснішим в історії людства. П’ятнадцятиметрові хвилі вщент зруйнували прибережні регіони чотирьох країн. Загинули чи зникли безвісти п’ять тисяч триста дев’яносто п’ять людей. Постраждали, за різними оцінками, до двохсот тридцяти тисяч людей. За кілька років після трагедії  -в усіх постраждалих країнах встановили системи попередження про цунамі.
  Попередній матеріал
  ООН: 100 000 українців стали жертвами торгівлі людьми за роки Незалежності
  Наступний матеріал
  Срібну монету із зображенням Марії Примаченко випустив НБУ
  Теги:
  Loading...