Срібну монету із зображенням Марії Примаченко випустив НБУ

  До сторічного ювілею з дня народження Марії Примаченко - Нацбанк випустив монету із зображенням художниці. Вона увійшла до серії "Видатні особистості України".
  Монета номіналом п’ять гривень вилита зі срібла. Коштує - 180 гривень. Втім, якщо на монету "Марія Примаченко" буде великий попит, її продаватимуть на аукціоні, бо виготовили тільки 5 тисяч штук. 

  На лицевому боці - Примаченко зобразили на тлі її твору "Український соняшник". А на зворотньому боці - твір "Космічний кінь". У Нацбанку запевняють: перед тим, як виготовити цю монету, ретельно дослідили біографію самобутньої художниці.

  Монета Мария Примаченко
  Олег Дащенко, виконавчий директор з питань грошово-готівкового обігу НБУ:
  "Національний банк надзвичайно ретельно підходить до того, щоб виготовити монету. Тобто історичне підгрунтя вивчається надзвичайно глибоко. Були підняті ті пласти, які, можливо, в суєті днів деколи люди творчі вже привикли до того і не звертають увагу. ПриЙмаченко прижилося, так і йде далі. Виявилося, що правильне написання прізвища ПРИМАЧЕНКО".

  Анатолій Демяненко, автор: "Всі фотографії, які були, вона дуже сурова, задумчива, мрачнувата. Ми знайшли таку фотографію, де вона з пензлем у лівій руці, бо вона ж шульга була, і улибається".
  Попередній матеріал
  Четверті роковини після цунамі в Індійському океані (РОЗШИРЕНО)
  Наступний матеріал
  У Черновецького новий заступник по соцмагазинах
  Теги:
  Loading...