Черговий обвал на Європейських фондових ринках (РЕПОРТАЖ)

  Європейські ринки відкрилися стрімким падінням. Протягом перших десяти хвилин торгів індекс Лондонської фондової біржі знизився на 5 відсотків, франкфуртської - майже на чотири, а Паризької - втратив п`ять з половиною відсотків. Виною усьому - побоювання щодо сповільнення темпів зростання ринків.
  На світових біржах - набирає обертів паніка. Індекси ділової активності падають, акції знецінюються, брокери скидають дедалі більше цінних паперів. Дешевшають європейська та британська валюти. З цього користаються не лише біржеві спекулянти, але й пересічні європейці. Саме час купувати ослаблене євро. У Швейцарії наприклад, обмінний курс європейської валюти сягнув найнижчого за остані сім років рівня.

  Курс євро має повернутися назад, так само які стабільність та світові ринки - закликають європейські компанії, які вже зазнають неабияких збитків. "Бізнес-Європа" - асоціація, яка об`єднує двадцять мільйонів європейських компаній оприлюднила прогноз на наступний рік - економічне зростання буде на нулі, а мільйон європейців втратять роботу, якщо не вжити термінових заходів.

  Марк Стокер, головний економіст "Business Europe": "Ми були змушені перглянути свої прогнози. Сценарій стагнації стає дедалі реальнішим і компанії, які займаються виробництвом, будуть особливо вразливі у цій ситуації".

  Те, що раніше здавалося неможливим, нині стає рельністю. Попри суворі заходи безпеки та посилену охорону, до Франкфуртської біржі пробралися антиглобалісти. Півтора десятка троцькістів з угрупування "Аттак" вивісили свій прапор у самому серці світу біржевих спекуляцій та порозкидали на голови брокерів свої листівки.

  Стефан Шиллінг, речник "Аттаку": "В останні роки фінансові ринки відсунули на задній план реальну економіку і наше суспільство. Банки йшли на шалені ризики заради великих прибутків і нині ми висловлюємо протест проти цього".

  Фінансові фахівці заявляють: біржі лихоманить, бо за нинішньої непевної ситуації брокерами керують емоції. Найкраще зараз - не робити різких рухів і зачекати, доки ситуація стабілізується. Такої ж думки і уряди провідних індустріальних країн Заходу. Нині там обговорюють можливість закриття світового фінансового ринку, щоб не допустити його краху унаслідок паніки.

  Юлія Куценко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.27Мб)
  Попередній матеріал
  Вибухи у місті Лозова. Два місяці потому (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Дочасні вибори у Ізраїлі таки відбудуться
  Теги:
  Loading...