Вибухи у місті Лозова. Два місяці потому (РЕПОРТАЖ)

  Два місяці після вибухів. У місті Лозова відбудовуть пошкоджені будинки, зводять з нуля нові. А також чекають від влади на обіцяну компенсацію. Після пожежі на військовому складі, коли почали вибухати артилерійські боєприпаси, містечко у Харківській області починає повертатися до нормального життя.
  Ці сільгоспугіддя – у 2 кілометрах від арсеналу. Ще й досі тут можна знайти обгорілі дошки з ящиків, у яких зберігалися артснаряди.  Але весь метал з ріллі вже прибрали. Керівник агрофірми Олександр Чобіток домовився з владою та саперами, щоб це зробили якнайшвидше. Можна було жнива після вибухів припинити й чекати на обіцяне Урядом відшкодування збитків. Як зробили у сусідніх господарствах. Але пан Олександр від компенсації свідомо відмовився. Каже, хоч якийсь урожай зібрав.

  Олександр Чобіток, керівник агрофірми: "Не могли мы заехать комбайном, так как поля были заминированы, можно сказать. Сроки мы упустили, гречка, конечно, высыпалась, половину урожая мы потеряли. Могли б не заниматься этим, но так мы б потеряли намного больше".

  Катерина Михайлівна досі ночує у дочки або у вцілілому сараї. На її хуторі від прямих влучень снарядів дві хати згоріли дощенту. В інших - повибивало шибки й потріскалися стіни. Бабі Катерині замість зруйнованого будинку зводять новий, за державний кошт. Пенсіонерка хвилюється: чи встигнуть до морозів?

  Катерина Нос, жителька хутора Герсеванівський: "Як будуть гроші поступать, начальство буде куплять те. А то сиділи без матер’алів. Півтора дня почти. А так люди роблять. А тормозять гроші".

  У селі Катеринівка – це 3 кілометри від складів – ремонт школи та дитячого садка добігає кінця. Дерев`яні вікна замінюють на склопакети, монтують сучасну систему опалення. Держава виділила на відновлення району лише 7 мільйонів гривень з 18 запланованих. Їх і спрямували на соціальну сферу. А є ще постраждалі приватні будинки – лише в цьому селі їх понад 200 - та пошкоджене людське майно. Коли з Києва повіяло економічною кризою та політичним загостренням, влада Лозової занепокоїлася: чи продовжиться фінансування.

  Валентина Носова, заступник голови Лозівської райадміністрації: "Надежда умирает последней! Тому ми в очікуванні. І ми зможем потім освоїти ці кошти, наша районна адміністрація зробить все для того. Незважаючи на всю ту політичну кризу, яка є, життя продовжується. І ми повинні зробити все, щоб люди нам повірили, повірили владі".

  Місяць, плюс-мінус тиждень. Стільки часу ще треба, щоби Лозівщина зажила як до вибухів, кажуть місцеві чиновники. Час лікує, і мешканці райцентру перестали нервово здригатися, коли хтось бавиться петардами чи феєрверками. Навіть аграрії, попри чималі свої збитки, зізнаються: головне, що однією бідою у Лозовій стало менше. Ця біда – колишній склад боєприпасів.

  Микола Піддубний, В`ячеслав Кузьменко, Харківщина, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.59Мб)
  Попередній матеріал
  Туск не поїде на саміт ЄС, щоб не перетинатися з Качинським
  Наступний матеріал
  Черговий обвал на Європейських фондових ринках (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...