Через землетрус з "Фукусіми-1" евакуювали працівників

  Усіх працівників атомних станцій "Фукусіма-1" та "Фукусіма-2" евакуювали після нового землетрусу, який стався ції ночі. Магнітуда сягнула 6,3. Утім, система охолодження АЕС не постраждала. Це уже другий потужний поштовх на північному сході Японії за останні дві доби.

  Рівень небезпеки на аварійній Фукусімі підвищили з 5-го до 7-го, максимального. Дотепер так оцінювали тільки Чорнобильську катастрофу. За міжнародною шкалою це означає значний викид радіоактивних речовин і тяжкі наслідки для здоров`я населення та довкілля. За оцінками компанії-оператора Фукусіми, викид радіації на АЕС може бути більшим, ніж у Чорнобилі. Утім, фахівці запевняють - ситуація на цих станціях порівнювати не можна.

  Хідехіко Нішияма, представник японської агенції з ядерної безпеки: "Ми вважаємо за доцільне підвищити рівень небезпеки на "Фукусімі-1" до сьомого. Хоча радіаційний фон на станції складає лише 10 відсотків від того, що був зафіксований у Чорнобилі. Ми маємо справу з наслідками вибуху водню. Ядра реакторів не пошкоджені, незважаючи на витоки радіації. Ситуація у нас дуже відрізняється від аварії на Чорнобильській АЕС".

  Комісія з ядерної безпеки підрахувала: річний ліміт радіації вже перевищений у 60-кілометровій зоні на північ від станції та 40-кілометровій - на південь. Влада Японії повідомила про розширення зони відчуження навколо Фукусіми. Збільшили і радіус евакуації. Люди виїжджають ще з 5 населених пунктів до евакуаційних центрів.  

  Йоічі Санбонжі, колишній працівник АЕС: "Якщо вже повідомляти такі новини, варто було б робити це так, щоби не лякати людей. Звичайно, якщо хтось заявляє, що рівень небезпеки такий, як у Чорнобилі, і показують відео звідти - люди панікують".

  Сьогодні вперше після хвороби з`явився на публіці президент компанії ТЕПКО - оператора АЕС. Масатака Сімідзу вибачився перед японцями за те, що компанія досі не може припинити викиди радіації зі станції. На компанію чекають важкі часи. За оцінками американських експертів, сума позовів до ТЕПКО через аварію може скласти приблизно 23 мільярди доларів.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  З аукціону продадуть низку найкоштовніших прикрас у світі
  Наступний матеріал
  Наплив мігрантів до Італії спричинив конфлікт у ЄС
  Теги:
  Loading...