Через свинячий грип ВООЗ скликає екстренне засідання

  Екстрене засідання скликає Всесвітня організація охорони здоров`я. Під час віртуальної зустрічі - експерти з різних країн світу - обговорять спалах свинячого грипу у Північній Америці. Від цього вірусу уже загинули 68 людей у Мексиці. А у Нью-Йорку - з симптомами хвороби шпиталізували 75 учнів однієї школи. Експерти охорони здоров`я Мексики та США стверджують: вірусом інфіковані вже тисяча людей. Лікарі прогнозують, що випадків зараження буде ще більше, бо інфекція передається між людьми.

  Влада Мексики робить усе можливе, щоб не допустити паніки у країні. Люди налякані новим вірусом грипу. За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я випадки захворювання на "H1N1" - так називається штам - уперше зафіксували наприкінці березня. Відтоді хвороба із симптомами грипу забрала майже 70 життів. Влада запевняє - лише про 20 випадків можна стверджувати, що причиною загибелі став саме цей різновид вірусу.

  Зростає напруженість у США. Там інфікувалися 8-ро людей. На щастя, усіх вдалося вилікувати. Всесвітня організція охорони здоров`я пильно стежить за ситуацією та вже запропонувала країнам надати допомогу будь-якої миті.

  Грегорі Хартл, речник Всесвітньої організації охорони здоров`я: "У ВООЗ сильно стурбовані тим, що відбувається. Ми виявили 5 осередків захворювання на грип - 3 у Мексиці та 2 у США. Вони розташовані доволі далеко один від одного. У нашій організації створили штаб, який працює 24 години на добу. Ми постійно контактуємо з урядами Мексики, США та Канади і готові у разі потреби допомогти усім, чим можемо".

  Філіпе Кальдерон, президент Мексики: "Ми розуміємо усю серйозність проблеми. Хочу вас запевнити - уряд зможе її розвязати. Це наш обовязок".

  У Мехіко влада наказала закрили усі музеї та театри. Скасували навчання у школах та розважальн ізаходи. Футбольні матчі грають за порожніх трибун. На вулицях солдати регулярної армії роздають перехожим захисні маски. Серед населення шириться паніка. Люди не вірять, що влада тримає ситуцію під контролем.

  Хосе Хуерта, мешканець Мехіко: "Ми у небезпеці. Скасовано навчання у школах. Ми стурбовані, бо вони не повідомляють нам усієї правди. Краще би влада вийшла і розказала про все, що відбувається насправді. Якщо вони позакривали школи, то це мусить бути щось справді небезпечне".

  Торік експерти Світового Банку підрахували - повномасштабна епідемія грипу обійдеться населенню Землі у три трильйони доларів та 5-відсоткове падіння економіки в планетарному масштабі. У 2003 році від вірусу атипової пневмонії загинули 775 людей. Загалом інфікувалися 8 тисяч у 25 країнах. Держави східного узбережжя Азії зазнали збитків на 40 мільярдів доларів.

  Захар Симчич. 5 канал

  Попередній матеріал
  Зарплати в Україні зменшились на 11% за останній рік
  Наступний матеріал
  МВФ шукатиме нові шляхи порятунку бідних країн
  Теги:
  Loading...