Фото Ведомости

Через санкції Сєчін просить в уряду РФ 44 млрд. доларів допомоги

  Президент "Роснафти" Ігор Сєчін звернувся до уряду РФ з проханням про фінансову допомогу компанії в розмірі 1,5 трлн. російських рублів.


  Про це пишуть "Ведомості" з посиланням на джерело в нафтовій галузі та декількох федеральних чиновників.

  Інформація про прохання також міститься в листі від 12 серпня заступника глави Мінекономрозвитку Олега Фомічова в Міненерго, копія якого опинилася в розпорядженні видання. У листі Мінекономрозвитку за дорученням прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва аналізує пропозиції Сєчіна.

  Як випливає з листа, Сєчін пропонує п'ять способів підтримки "Роснафти". Найдорожчий для держави - ​​викуп за рахунок фонду національного добробуту (ФНБ) нових облігацій «Роснафти» на 1,5 трильйона рублів.

  Необхідність такої допомоги Сєчін пояснює введеними проти компанії санкціями США. 19 липня Мінфін країни заборонив американським компаніям, банкам і громадянам, а також усім, хто веде операції через США, надавати "Роснафти", "НОВАТЕК", Газпромбанку і Зовнішекономбанку кредити і позики більш ніж на 90 днів, а також акціонерне фінансування.

  До санкцій фактично приєдналися європейські банки та інвестори, багато з яких працюють на американському ринку і не хочуть проблем з властями США, зазначив співробітник апарату уряду.

  Чиновник фінансово-економічного блоку уряду прокоментував виданню пропозиція «Роснефти» коротко: «Жах».

  За словами співробітника апарату уряду, Медведєв, швидше за все, не підтримає прохання Сєчіна.

  Представник уряду від офіційних коментарів відмовився, Мінекономрозвитку не відповіло за запит. Прес-служба "Роснафти" коментарів по суті не надала.

  Згідно звітності "Роснефти" за другий квартал 2014 року, чиста заборгованість компанії склала 44,5 мільярда доларів (1,495 трильйона рублів). Коментуючи квартальні результати, Сєчін зробив акцент на санкціях проти Росії через української кризи. Йому самому заборонений в'їзд в США, а його активи там заморожені.

  При цьому в кінці липня віце-президент з економіки та фінансів "Роснафти" Святослав Славинський заявив, що компанія відчуває себе впевнено і санкції США її не хвилюють. "З обліком не дуже сприятливої ​​кон'юнктури на світових фінансових ринках компанія в будь-якому випадку не планувала істотних довгострокових запозичень в середньостроковій перспективі", - запевняв він.

  Запитувана "Роснафтою" сума більше сумарних витрат федерального бюджету на охорону здоров'я, освіту і ЖКГ в 2014 році - на ці цілі відведено 1,244 трильйона рублів, відзначає видання. Витрати на розвиток приєднаних регіонів Криму складуть до 2020 року 658,1 мільярда рублів.
  Попередній матеріал
  Видавці преси просять Президента заветувати законопроект "Про санкції"
  Наступний матеріал
  США направляють у країни Балтії військових із важким озброєнням
  Loading...