Чавес перемагає на виборах президента у Венесуелі [відео]

  Уго Чавес учетверте стане президентом Венесуели. Голоси ще не підраховані остаточно, але виборча комісія уже оголосила про перемогу чинного голови держави. Суперник Чавеса - Енріке Капрілес - результати виборів визнав, а владу закликав поважати думку незгодних. Проти Уго Чавеса проголосували майже 45% виборців.

  Знадвору доноситься гамір салютів та клаксонів - там святкують перемогу Уго Чавеса - але у виборчому штабі Енріке Капрілеса панує мовчанка. Дорослі чоловіки не соромляться сліз.

  Прихильник опозиції: "Ні в кого немає слів. Нам лишається зберігати спокій та вірити, що Венесуела з часом здолає диктатуру Уго Чавеса".

  Приватні підприємці, журналісти, інтелігенція - саме вони покладали найбільші надії на зміну влади у Венесуелі. За 14 років, що Уго Чавес у президентах, країна так і не здолала корупцію та злочинність, зростає інфляція, псуються відносини з багатьма державами світу. В останні місяці на бік опозиції перейшла і частина електорату Уго Чавеса - незаможні венесуельці, невдоволені повільним перебігом реформ.

  Еріке Капрілес, кандидат у президенти Венесуели: "Шість мільйонів венесуельців, що голосували за мене, знайте, ви - не самотні. Знайте, що поразка ця - винятково моя. Народ не програв, народ відкрив собі новий шлях... Сподіваюся, провладні сили зрозуміють - майже половина населення країни з ними не згодна. Закликаю їх до поваги, розважливості".

  Чавес випередив суперника на 10% голосів. Перевага удвічі менша, ніж під час попередніх виборів 2006-го. І все ж, цього досить, щоби святкувати перемогу ще до остаточного підрахунку голосів.

  Уго Чавес, президент Венесуели: "Ви обрали соціалізм! Незалежність! Велич Венесуели!"

  Соціалізм від Уго Чавеса - це пільгове житло, доступні медицина та освіта. За даними уряду, кількість людей, що живуть за межею бідності, зменшилася від 60 до 27%. Основні надходження - від запасів нафти. Утім, щоби поповнити бюджет, президент іде на міжнародні конфлікти - націоналізує іноземні підприємства.

  Прихильники Чавеса: "Чавес нікуди не піде! Він буде тут ще довго-довго, заради наших дітей, усього нашого народу".

  Прихильники Чавеса: "Народ щасливий! Ми любимо нашого президента, він - серце республіки!"

  10 січня Уго Чавес офіційно учетверте стане президентом Венесуели - аж до 2019-го. Того року він відзначатиме 20-річчя перебування на посаді - якщо дозволить стан здоров`я. Як показали результати виборів, рак - єдина реальна загроза владі Чавеса.

  Уго Чавес, президент Венесуели: "Прошу Бога дарувати мені здоров`я, щоби служити венесуельському народові щодня сильніше й сильніше".

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  До МКС уперше стартував комерційний вантажний рейс
  Наступний матеріал
  В Італії прокуратура домоглась закриття найбільшого у ЄС металургійного заводу
  Теги: