Cаміт глав держав Центральної Європи (репортаж)

  Не справа губернаторів шукати гроші для "Нафтогазу". Президент знайшовся із коментарем сьогоднішньої зустрічі Юлії Тимошенко аж в Сербії. Перебуваючи на саміті глав держав Центральної Європи, Віктор Ющенко розкритикував бюджетну політику Кабінету міністрів. НАК "Нафтогаз" перебуває на межі банкрутства, бо Уряд Тимошенко та його попередники купували паливо у Росії за ринковими цінами, а продають населенню за демпінговими - вважає Президент. З цієї причини лише 2009-го року країна втратила 2 з половиною мільярди доларів.
  Нонна Стефанова, журналіст, 5 канал: "14 держав з`їхалися до сербського міста Нови сад на XVI  саміт країн Центральної Європи. Рівно половина з них - належать до Євросоюзу. Решта держав-учасниць висловили свої наміри щодо євроінтеграції. Розширення ЄС, економіка та енергетика - три ключові виклики, що стоять перед Європою і три головні питання саміту".

  Трьома китами, на яких стоїть майбутнє Євросоюзу, називають учасники основні теми свого засідання. Усі вони - тісно пов`язані. Доповідачі одразу наводять приклади. Зокрема, якої подвійної скрути зазнали країни ЄС, коли газовий конфлікт між Україною та Росією спалахнув на тлі економічної кризи. Щоби запобігти цьому у майбутньому - треба виробити спільну політику дій. Так уважають усі учасники саміту, зокрема, і Президент України.  За словами Віктора Ющенка, створення єдиного енергетичного ринку - надактуальне питання. Крім того, слід переглянути ціни на транзит російського газу через територію України. 

  Віктор Ющенко, Президент України: "Україна гарантує безперебойний і безпечний транзит газу. Українська ГТС вже 45 років працює без жодних збоїв".

  Глобальна криза - глобальна відповідальність - одна з ключових тез саміту.  Економічні негаразди стали тестом на вміння європейців співпрацювати у скрутних обставинах, і не лише у межах ЄС, але й цілого регіону. Криза - не найкращий час для розширення, кажуть представники Євросоюзу. І водночас закликають Брюссель не зачиняти двері перед тими, хто хоче влитися у родину об`єднаної Європи.

  Лех Качинський, президент Польщі: "Окрім розширення у бік Західних балкан, потрібен і інший напрямок. Ми у Польщі називаємо його Південно-Східним - це Україна, Молодова, Грузія. І все це - європейські народи".

  Глави держав країн Центральної європи з`їжджаються на неформальний саміт від 93-го року. Зібрання - плідний ґрунт для двосторонніх зустрічей. На одній з них зійшлися глави держав України та Сербії і домовились, що восени Борис Тадич приїде до Києва, для підписання низки історичних угод. Зокрема - зони вільної торгівлі між двома країнами та скасування візового режиму.  

  Із Сербії Нонна Стефанова, Максим Шинкаренко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.69Мб)
  Попередній матеріал
  Остання прес-конференція Віктора Черномирдіна (репортаж)
  Наступний матеріал
  Змагання елітних спецназівців України
  Теги:
  Loading...