Британські вчені пророкують Італії неминучий дефолт

  На межі дефолту Італія - такої думки аналітики британського Центру економічних досліджень. Вони прорахували усі найбільш імовірні моделі розвитку італійської економіки. Результати - маловтішні.

  Фахівці впливового Центру економічних досліджень Великої Британії створили комп`ютерні моделі подальшого розвитку подій у італійській економіці. Прогнози невтішні - уникнути дефолту Італія не зможе. Врятувати від кризи міг би стрімкий зріст економіки. Але за нинішніх умов, це навряд чи можливо: за перший квартал цього року економіка Італії зросла лише на 0,1 %. Місцеві фінансисти у майбутнє дивляться з острахом.

  Уолтер Ріолфі, фінансовий аналітик: "До початку червня ми ще вірили, що Італії вдасться уникнути фінансової кризи, подібної до тих, що сталися у Греції та Португалії. Але після місцевих виборів і референдуму ситуація змінилася на гірше".

  Італійський прем`єр Сильвіо Берлусконі не поділяє песимістичних поглядів на економічне майбутнє держави. Виступаючи у парламенті, він пообіцяв врятувати Італію від кризи. А також провів зустріч з представниками профспілок та роботодавців, щоби запевнити їх: у країні все під контролем.

  Сильвіо Берлусконі, прем`єр-міністр Італії: "Читаючи газети і дивлячись новини, люди уявляють стан нашої економіки набагато гіршим, ніж він є насправді. У дійсності ж італійська економіка швидко розвивається, ми рухаємося уперед. Є усі підстави для оптимізму".

  Уряд вже запровадив низку заходів, щоби поліпшити економічну ситуацію. Держвитрати влада збирається скоротити на 70 мільярдів євро. Відповідні документи ухвалили минулого місяця. Простих італійців такі плани уряду тривожать, адже для них це означатиме погіршення рівня життя.

  Сальваторе Оліва, місцевий мешканець: "Ми платимо все більше і більше, а отримуємо за свої гроші - все менше. Це незаперечний факт".

  Алессандра Ді Бассіо, місцева мешканка: "Італія котиться у прірву. На додачу, вони ще й зробили платними медичні послуги. Тепер люди, які не можуть собі дозволити заплатити лікарю, будуть просто помирати!"

  Експерти вважають: навіть якщо урядові Італії вдясться найближчими роками позбавитися бюджетного дефіциту і запровадити усі заплановані заходи економії - цього все одно недостатньо. Якщо найближчим часом у влади не з`явиться чіткий план економічного зростання - на Італію чекає дефолт.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Завершився 1-й всеукраїнський конкурс ляльок-мотанок [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Студентські заворушення у столиці Чилі
  Теги: