Завершився 1-й всеукраїнський конкурс ляльок-мотанок [репортаж, відео]

  Народні традиції відтворювали у музеї Гончара у Києві. Там влаштували конкурс на кращу ляльку-мотанку. Позмагатися у вправності з`їхалися майстрині із десяти областей. Вони представили майже сотню мотанок різних розмірів і стилів.

  Мотанкоманія по-українськи - це коли ляльки роблять дівчата, жінки і навіть чоловіки у різних куточках країни. Навчитися мотати можна на майстер-класах.

  Учасники конкурсу: "Ще 149 варіантів і можна наблизитися до майстра".

  Учасники конкурсу: "Це лялька, я бачу в ній противагу цим Барбі китайським".

  Учасники конкурсу: "У деяких ляльок є очки, і ми зробили таку із ногами, із улибкою, і ще із очами".

  Зацікавленість народними ляльками помітили мистецтвознавці та запропонували майстрам  досвідченим і не дуже показати свої роботи.

  Катерина Качур, організатор конкурсу: "Ми навіть самі здивувалися такій кількості учасників. Їх 36, 37-ма майстриня надіслала свою роботу у понеділок, але запізно. Цим конкурсом ми виявили взагалі невідомі імена".

  Ось вона - переможниця. Це одна з трьох найкращих ляльок-мотанок в Україні. Її авторка з Полтави - Тетяна Саєнко - на нагородження приїхати не змогла. Але журі відзначили її майстерність та тонку роботу. Ще одна з переможниць свою ляльку називає ніжно - Мати або Панночка.

  Алла Маркар`ян, майстер народної ляльки: "Мені хочеться показати, що жінка - вона є панна, багата і душею, і духовно".

  Грошових призів організатори не передбачили. І переможців, і решту учасників обдарували тканиною, нитками та книжками. Члени журі кажуть: головне завдання конкурсу - зробити мотанку популярнішою.

  Юрій Мельничук, член журі: "Лялька у народному вбранні - це сувенір номер один у будь якій країні світу. Нажаль, у нас в Україні немає виробництва сувернірних ляльок, які повинні бути різного розміру, вартості,  і відображати специфіку історико-географічного районування України".

  Організатори першого конкурсу народної ляльки зупинятися не збирються, і пропонують провести наукове обговорення мотанки та її значення для українців.

  Дар`я Безродна, Юрій Підлісевич. 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Бразилія потерпає одночасно від посухи, пожеж і повеней
  Наступний матеріал
  Британські вчені пророкують Італії неминучий дефолт
  Теги: