Арктика

Британія напоготові: РФ розгортає війська вздовж узбережжя Арктики

  Розгортання військових сил РФ відбувається в той час, коли Північний Льодовитий океан втрачає свій крижаний покрив, а це відкриває можливості для видобутку там корисних копалин

  Аби стримати просування РФ уздовж узбережжя Арктики, Британії необхідно розширити там свою присутність. Про це йдеться у звіті комітету оборони британського парламенту, повідомляє "УНІАН".

  Зазначається, що розгортання військових сил РФ відбувається в той час, коли Північний Льодовитий океан втрачає свій крижаний покрив, в це відкриває можливості для видобутку там корисних копалин. Зокрема, танення льоду відкриває дорогу для судноплавства. Проте, відповідно до звіту парламентського комітету з оборони, британські війська в Арктиці істотно поступаються російським.

  Своєю чергою, Daily Telegraph зазначає, що це є наслідком зменшення витрат на армію, звільнення військових фахівців, а також браку інтелектуальних інвестицій. У парламентському комітеті наголошують, що зростання військової присутності пояснюється не тільки оборонними інтересами. Відновлення арктичних військових баз, польоти стратегічних бомбардувальників і збільшення активності військового флоту мають далекосяжні наслідки для Британії та НАТО.

  "Мінливі умови безпеки в Арктиці і на Крайній Півночі мають велике значення для Британії, беручи до уваги стратегічну важливість регіону, а також враховуючи спостережуване нами зростання там військової активності", – цитує газета голову комітету Мадлен Мун.

  Як повідомляв 5.UA, Росія, після нападу на Україну та Грузію, не зупинить своєї агресії. Ймовірно, що РФ, після війни на Донбасі, розпочне наступ на країни Балтії або Польщу.

  Попередній матеріал
  Покриє окуповані території: на Донбасі стартувало будівництво телевежі
  Наступний матеріал
  Ворог застосував "Гради" в районі Світлодарська: у штабі назвали найгарячіші точки минулої доби

  Отруєння Скрипалів: організацією займалися дві групи з РФ – The Mirror

  Велика Британія підтримує позицію США стосовно Криму – МЗС

  МЗС Британії закликає Росію звільнити українських політв'язнів Сенцова та Балуха

  Британія про MH17: Це ще один приклад нехтування людськими життями з боку РФ

  "Інформаційний вечір" з Георгієм Тукою на "5 каналі" – завершено

  На Донбасі зросла кількість кадрових російських розвідників – Міноборони