5.ua

Брюссель побачив у діях Росії загрозу для всього ЄС

  Референдум у Криму загрожує безпеці усього Євросоюзу, оскільки може спровокувати сепаратизм в інших регіонах Європи. Така офіційна позиція Брюсселя.

  Аби відвернути цю загрозу, ЄС готовий до економічних жертв, які можуть спровокувати санкції проти Росії. Якщо Москва і надалі розпалюватиме конфлікт у Криму – ЄС не лише заморозить рахунки і анулює візи деяким росіянам, а й може заморозити економічні та політичні відносини з усією країною. Уперше ці погрози пролунали минулого четверга. Тоді від Москви вимагали найближчими ж днями сісти за стіл переговорів з новим українським урядом, однак вона відмовляється і всю провину за затягування переговорів покладає на міжнародну спільноту.

  Росія відкинула пропозиції Сполучених Штатів щодо стабілізації ситуації у Криму. Вашингтон запропонував Москві визнати нову українську владу та зупинити окупацію півострова. Кремль наполягає, що у Києві відбувся антиконституційний заколот, а у кримських подіях Росія, начебто, участі не бере взагалі. Російський міністр закордонних справ Сергій Лавров повідомив президенту Володимиру Путіну: у нього є свій план урегулювання ситуації на українському півострові, але покаже він його тільки держсекретарю США Джону Керрі під час особистої зустрічі. Керрі ж свій візит до Москви відклав на невизначений час.

  Сергій Лавров, міністр закордонних справ Росії: «Все было сформулировано в русле наличия, якобы, конфликта между Россией и Украиной. Наши партнеры предлагали отталкиваться от этой, созданной государственным переворотом ситуации, предпринимать шаги, которые они считают необходимыми в этой обстановке».

  США та Євросоюз така ситуація не влаштовує. Вони вимагають у Росії негайно повернути війська у Криму до місць постійного базування. Інакше – погрожують запровадити наступний пакет санкцій. Референдум же на півострові західні країни за жодних обставин не визнають.

  Девід Кемерон, прем’єр-міністр Великої Британії: «Про визнання референдуму в Криму не може бути й мови. У містах і селищах півострова повно озброєних солдатів і військової техніки. Часу на проведення агітаційної кампанії не було. Якщо Росія намагатиметься легітимізувати ці дії, ми жорстко реагуватимемо на подібні спроби».

  Радослав Сікорський, міністр закордонних справ Польщі: «Ми дали чітко зрозуміти – якщо Росія не сприятиме деескалації конфлікту або розвиватиме його і надалі – я маю на увазі подальше захоплення українських територій – тоді застосуємо жорсткі санкції».

  Напруга щодо півострова й надалі зростає. Росія продовжує перекидати у Крим нові загони військових. У Чорному морі почалися спільні маневри бойових кораблів США, Румунії та Болгарії. До Польщі прибув додатковий загін американських винищувачів. Масштабні навчання по всій території України проводить й вітчизняна армія.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві молились за упокій душі Тараса Шевченка
  Наступний матеріал
  МВС спростовує захоплення приміщення телекомпанії в Луганську
  Теги:
  Loading...