Брюссель має намір укласти угоду з країнами Африки про прийняття мігрантів

  В основу угоди будуть покладені принципи, схожі з обраними раніше при розробці домовленостей ЄС з Анкарою

  Єврокомісія має намір запропонувати "всебічне і стале" партнерство з метою подолання міграційної кризи семи країнам Африки і двом державам Близького Сходу. Йдеться про Туніс, Малі, Сенегал, Нігерію, Ефіопію, Лівію, а також Йорданію і Ліван.Таку ідею озвучив єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос в інтерв'ю газеті Die Welt, передає DW.

  За його слів, в основу взаємодії з цими країнами в міграційній сфері будуть покладені принципи, схожі з тими, які були обрані раніше при розробці угоди Європейського Союзу з Туреччиною. Однак ключові положення, на яких створюються нові партнерські відносини, не стануть точно копіювати домовленості з Анкарою. "До всіх держав не можна підходити з одним і тим же мірилом", – зазначив Аврамопулос.

  Відзначається, що Брюссель намагатиметься переконати вищеназвані країни приймати назад мігрантів у разі незаконного перетинання ними меж Євросоюзу. Також держави Африки та Близького Сходу повинні будуть послідовно працювати над ефективнішим захистом своїх кордонів. Крім того, мінімізуватимуться можливості проникнення в ЄС, пов'язані із загрозою для життя біженців. Нарешті, Єврокомісія планує регулювати приплив висококваліфікованих фахівців з-за кордону до країн Євросоюзу через ідентичну для всіх держав ЄС програму Blue Card ("синя карта").

  Як зазначив єврокомісар, на підтримку системи нових партнерств у період з 2016 по 2020 роки можуть виділити близько 8 млрд євро. При цьому Брюссель планує мобілізувати не лише державні, а й приватні кошти. Таким чином у довгостроковій перспективі обсяг інвестицій вдасться наростити до 62 млрд євро, упевнений Аврамопулос.

  Як повідомляв 5.ua, Австрія ухвалила нові жорсткі правила для мігрантів.

  Попередній матеріал
  На Полтавщині викрили "конвертцентр", через який виводилися кошти однієї з військових частин
  Наступний матеріал
  Генпрокурор призначив собі двох заступників

  Кількість загиблих мігрантів, яких знайшли на березі Лівії, зросла до 148 осіб

  Біля берегів Криту затонуло судно з сотнями мігрантів

  До Сицилії доставили 800 мігрантів, врятованих у Середземному морі

  Мігранти намагаються прорватися з Греції до Македонії

  Меркель і Туск відвідали табір сирійських мігрантів у Туреччині

  5 канал - трансляція наживо