Брейвік не збирається вибачатися за те, що скоїв

  Суд над норвезьким терористом Андерсом Брейвіком розпочався в Осло. Йому загрожує - до 21 року ув`язнення. До суду з’їхалися сотні постраждалих та родичі загиблих. Процес уже назвали безпрецедентним в історії Норвегії, у першу чергу за масштабами злочину.
  Судовий процес над терористом Андерсом Брейвіком - чи не найрезонансніша справа у Норвегії за останні роки. Навколо будівлі суду ще за кілька годин почав збиратися натовп. Приїхали і журналісти з понад двох сотень медіа-організацій, вулиці Осло у посиленому режимі патрулюють сотні поліцейських. На засідання прибули постраждалі та родичі загиблих. Чимало з них, найвірогідніше, не потраплять на слухання у країні просто немає судових приміщень потрібного розміру. Втім, більшість людей задоволені вже з того, що суд - нарешті почався.

  Крістін Бієллан, віце-голова групи підтримки: "Ми чекали цього дев’ять місяців. Думаю, що у суді спливуть різоманітні аспекти цих жахливих злочинів. І суддям залишиться ухвалити лише один вирок. І ще скажу таку річ думаю, що від імені багатьох людей - сподіваюся, ми ніколи більше не побачимо цього злочинця".

  У перші п`ять днів - Брейвік даватиме свідчення. У країні досі точаться дебати - варто чи ні транслювати увесь процес наживо. Чимало людей, зокрема й силовики побоюються, що судове засідання терорист збирається перетворити на фарс, і спробує використати процес для пропанагди своїх антиісламістських ідей. Адже у скоєному - нападник не розкаявся.

  Вібеке Гейн Баера, адвокат Брейвіка: "Підсудний не збирається вибачатися за те, що скоїв. Він наполягає, що ні про що не шкодує і вимагає щоб ми, його адвокати, на цьому наголосили, попри те, що таке дуже важко чути".

  Нагадаємо, торік 22-го липня Брейвік завдав норвежцям подвійного удару. Спершу - підірвав вибухівку в урядовому кварталі Осло, а потому розстріляв учасників молодіжного табору на острові Утойя. Усього загинуло 77-м осіб, більшість з них - підлітки. Після арешту нападник назвав свої дії - боротьбою з ісламізацією Європи. Перша психологічна експертиза визнала Брейвіка неосудним. Утім повторна мала інші висновки - нападник цілком свідомо скоїв злочини. Максимальне покарання, що йому загрожує - становить 21 рік.
  Попередній матеріал
  Папа Римський святкує ювілей
  Наступний матеріал
  Щонайменше 47 людей загинули від низки нападів бойовиків у Афганістані
  Теги: