Болгарія, Греція та Румунія хочуть побудувати загальний газопровід

  Енергетики Болгарії, Греції та Румунії пропонують Єврособзу побудувати загальний газопровід

  Про цей намір йдеться в спільній заяві, прийнятій главами грецького, болгарського і румунського міністерств енергетики в кулуарах зустрічі з їхніми колегами з інших країн ЄС, що відбулася в Брюсселі 9 грудня, - передає DW.

  У документі наголошується, що важливо поліпшити з'єднання з європейської газопровідної мережею.

  Греція, Болгарія і Румунія закликали Єврокомісію "підтримати їхню ініціативу більш тісного регіонального співробітництва та надати сприяння, необхідне для ефективності реалізації проектів".

  При цьому країни згадали "фінансові інструменти ЄС". А єврокомісар з питань енергетичного союзу Марош Шевковіч схвалив ініціативу трьох країн і заявив, що Єврокомісія готова розглянути можливість її фінансової підтримки. Відносно відмови Москви від проекту "Південний потік" Шевковіч заявив, що "радий бачити, що ця заява вже дало імпульс для різних ідей і пропозицій".

  ЄС, крім іншого, працює над проектом так званого південного газового коридору для доставки блакитного палива в обхід Росії з прикаспійського регіону і з Близького і Середнього Сходу. Єврокомісар повідомив, що отримав від Азербайджану гарантії того, що газопровід буде будуватися швидкими темпами. У 2019-му році Баку, за словами Шевковіча, "буде охоче поставляти газ з Каспійського моря до європейського кордону".

  На даний момент у ЄС обговорюють створення спеціальної групи експертів для прискорення темпів реалізації проекту, повідомив єврокомісар.

  Попередній матеріал
  У Києві звільнено більше 30 керівників комунальних підприємств за порушення та збитки
  Наступний матеріал
  "Вишеградська четвірка" зустрілась аби знову обговорити ситуацію в Україні

  Прем’єр-міністр доручив збудувати новий газогін між Україною та Польщею

  Газогін зі Словаччини до України пройшов випробування і запрацює у вересні

  В Єгипті підірвали газогін, що постачав паливо до Ізраїлю

  Єврокомісія не збирається компенсувати витрати "Газпрому" на "Південний потік"