Бойовики угрупування ХАМАС звільнили ізраїльського капрала

  На Батьківщину повертається їзраїльський солдат Гілад Шаліт. П`ять років він був у полоні бойовиків угрупування ХАМАС. Радикали передали капрала офіційним представникам Єгипту. Ті, у свою чергу - перевели солдата до їзраїльського КПП. Про це повідомив канал "Аль-Арабія".

  Згідно з домовленістю між Тель-Авівом і ХАМАСом - у обмін на Шаліта - Ізраїль випустить тисячу в`язнів-палестинців. Половину з них вже передали. Ще понад півтисячі - відпустять пізніше. Проти обміну - виступала Асоціація жертв родичів терактів у Ізраїлі. Члени цієї організації подали до Верховного Суду країни позов з проханням скасувати чи відкласти таку процедуру. Втім, судді їхнє клопотання - не задовольнили. Нагадаємо, Гілад Шаліт потрапив у полон  ще у 2006-му році. Ізраїль вже кілька разів намагався звільнити його - як шляхом військових операцій так і дипломатичними перемовами.

  Шимшон Лейбман, голова кампанії за звільнення Шаліта: "Боротьба за Гілада Шаліта - стала для ізраїльтям символічною. Вона означає, що наша країна цінує своїх громадян і ніколи не полишить їх напризволяще".

  Шльомо Аронсон, політолог: "Велику роль у історії Шаліта - відіграли медіа. Преса та телебачення виступали за те, щоби ізраїльська влада домовилася з ХАМАС і звільнила солдата. Адже йдеться про долю людини. За ці роки Гілад Шаліт став практично рідним для усіх ізраїльтян, жінки і діти писали йому листи, його фото були скрізь. Тож я гадаю, що у справі звільнення нашого солдата - чималу роль зіграв психологічний тиск на владу".

  Попередній матеріал
  7 дітей зазнали поранень під час показових поліцейських виступів у Сербії
  Наступний матеріал
  Жінки намагалися провести мітинг у Ватикані
  Теги: