Фото dailyslave.com

Бойовики "Ісламської держави" щоденно заробляють по $3 млн від продажу вкраденої нафти

  Бойовики терористичного угрупування "Ісламська держава" щоденно отримують близько $3 млн від продажу на чорних ринках нафти з захоплених територій в Іраку і Сирії.


  Про це повідомляє Al Arabiya з посиланням на американських експертів.

  У червні прихильники "Ісламської держави" захопили чотири невеликих родовища на півночі Іраку, крім того, вони контролюють багатий нафтою сирійський регіон.

  Експерти й раніше називали "Ісламську державу" найбагатшим терористичним угрупуванням у світі.

  Дохід від продажу ресурсів захоплених родовищ йде на фінансування самопроголошеного халіфату.

  За даними аналітиків, бойовики продають сиру нафту на чорному ринку за ціною в два рази нижче її міжнародної вартості - від $ 25 до $ 60 за барель при середній ціні більше $ 100 за барель.

  Рада безпеки ООН раніше рекомендувала утриматися від покупки нафти у "терористичних угруповань" і пригрозила введенням санкцій проти країн, які все ж приймають участь в подібних торгових операціях.

  Бойовики "Ісламської держави", які оголосили створення халіфату наприкінці червня, захопили значні території на півночі Іраку. Внаслідок наступу ісламістів було вбито понад дві тисячі людей. Тисячі іракців-шиїтів, єзидів та курдів, який бойовики-суніти вважають єретиками та масово страчують, змушені були тікати із захоплених територій. Люди переховуються у печерах без запасів їжі та води.
  Попередній матеріал
  Уряд України та Світовий Конгрес Українців підписали Меморандум про співпрацю
  Наступний матеріал
  Обвинувальний акт стосовно генерал-лейтенанта прикордонної служби направлено до суду
  Loading...