Білий дім виділяє $17 млрд для порятунку автопрому США (РЕПОРТАЖ)

  США рятує власний автопром. Адміністрація президента Буша робить компаніям прощальний подарунок - виділяє кредит для порятунку від банкрутства - майже сімнадцять мільярдів доларів США.
  Майже сімнадцять з половиною мільярдів доларів таки отримають американські автовиробники. Такий різдвяний подарунок отримали від адміністрації президента два з трьох американських авто-гіганти. Тринадцять з половиною мільярдів отримає "Дженерал Моторз", чотири - "Крайслер". Перший кредитний транш надійде компаніям уже в грудні-січні. У спеціальному зверненні президент Буш зявив - уряд був змушений піти на компроміс.

  Джордж Буш, президент США: "Ці умови демонструють усім, хто зацікавлений у майбутньому американського автопрому: це єдиний вихід, інакше компанії чекає банкрутство".

  Гроші взяли з тих семисот мільярдів, які напередодні Конгрес США призначив для порятунку американської фінансової системи. При цьому автовиробникам висунули умову - до кінця березня вони повинні довести свою життєздатність. Інакше кредити відкличуть. Представники автокомпаній говорять: вони раді, що гроші урятували їх від банкрутства, однак не уявляють, як за такий короткий термін переконати американців знову почати купувати автомобілі .

  Реймонд Чиколло, представник компанії "Дженерал Моторз": "Те, що "Дженерал Моторз" уникнув банкрутства - чудово. Однак нам потрібно до кінця березня знову розпочати продавати автомобілі, а як це робити, незрозуміло. Ми сидимо зараз на мільйонах доларів нерозпроданих машин".

  Ще у четвер "Дженерал Моторз" закрив усі свої заводи на місяць, а "Крайслер" оголосив, що подовжує різдвяні канікули для своїх працівників на зайвий тиждень. При цьому третій американський автогігант - "Форд", не отримав позику від держави. Компанія заявила - гроші на таких умовах їй не потрібні, вона рятуватиметься власними силами.

  Олександра Ткаченко, 5 канал
  Попередній матеріал
  Гривня міцнішає
  Наступний матеріал
  Де мешкає Святий Миколай? (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...