Більше ста тисяч туристів не можуть вилетіти з Бангкоку (РЕПОРТАЖ)

  Опозиція відмовляється розблокувати два аеропорти, третій день - там діє надзвичайний стан. Прем`єр Таїланду, чиєї відставки вимагає опозиція, - наказав армії і правоохоронцям - атакувати заколотників. Утім, силовики відмовляються штурмувати аеропорти – серед натовпу багато дітей і літніх людей. Тож, намагаються тримати мирні переговори.
  Не виконаєте наших вимог – нас стане ще більше. Опозиція, яка блокує авіасполучення у Бангкоку, закликає сьогодні прийти до аеропортів усіх своїх однодумців. П`ятий день в облозі опозиції міжнародний аеропорт Суварнабхумі та внутрішниій Дон Муанг, третій день там діє надзвичайний стан. Прем`єр Таїланду, чиєї відставки вимагають опозиціонери, наказав армії та правоохоронцям атакувати заколотників. Утім, силовики відмовляються штурмувати аеропорти – серед натовпу протестувальників багато дітей та літніх людей.

  Сувіт Сірілуангчаначаі, протестувальник: "Якщо уряд і надалі ігноруватиме наші вимоги та кривдитиме населення – на вулиці вийде ще більше людей. Уся верхівка влади думає, що народ проти них. Ми виступаємо лише проти чинного прем`єра та уряду".

  Тим часом у тайській столиці почався транспортний хаос. Близько ста тисяч іноземних туристів не можуть вилетіти із Бангкока. Дехто отаборився в аеропортах поруч із протестувальниками та чекає на допомогу. Дехто намагається дістатися інших аеропортів. Утім єдиний  вільний шлях додому - через військове летовище "Утапао". "Тайські авіалінії" запевняють, що за день-два почнуть вивозити туристів до сусідніх країн - Сингапуру і Малайзії.

  Джо Морган, турист з Великої Британії: "Ми прибули до аеропорту ще вчора і тепер, мабуть, чекатимемо кілька днів тут. Як бачите, ми не самі, ми всі не маємо вибору. Де будемо спати навіть не знаю".

  Джіанні Франческо, турист з Італії: "Я чекатиму рівно до завтрашнього ранку. Якщо ж нічого не зміниться, я візьму таксі, поїду до найдальшого аеропорту і звідти полечу додому. Бо тут справді проблеми".


  Поліція та армія Таїланду ведуть з активістами мирні переговори. Зокрема, на прохання силовиків, тайці уже звільнили дороги довкола аеропорту Суварнабхумі. Зараз від протестувальників вимагають звільнення викраденого поліцейського. Його захопили зранку, коли відтісняли правоохоронців від аеропорту. Поліція опору не чинила, вирішивши відступити. Один із поліцейських не встиг цього зробити і троє активістів заштовхали його до авто і вивезли у бік летовища. Опозиція каже, що у разі штурму аеропортів почне блокувати міжнародні тайські автомагістралі. Протести у Таїланді розпочалися у вівторок. Опозиція вимагає відставки прем`єра, якого винуватить у фінансовій кризі.

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.15Мб)
  Попередній матеріал
  Кириленко заявляє про неможливість створення коаліції НУНС з іншими політсилами
  Наступний матеріал
  220 українських туристів повернулися з Тайланду до України (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...