Безлад у Киргизстані: бракує ліків та їжі, вмирають біженці

  Тимчасовий уряд Киргизстану оголосив жалобу за жертвами заворушень на півдні країни. За офіційними даними, загинули 170 людей. Майже 2000 постраждали. Рада безпеки ООН різко засудила насильство у країні. Організація закликає зупинити кровопролиття і забезпечити постачання гуманітарної допомоги постраждалим мирним мешканцям.

  Гуманітарна катастрофа загрожує мешканцям міста Ош. Вони скаржаться, що допомогу забирають люди, схожі на тих, хто раніше вчиняв погроми.

  Водночас у таборах біженців на кордоні з Узбекистаном - нестача води та продуктів. Люди вмирають від ран через антисанітарію. Поліпшити ситуацію намагаються волонтери з усього світу.  

  Кількість біженців з Киргизстану може зрости до ста тисяч - прогнозують представники ООН. Приймати постраждалих продовжує сусідній Узбекистан. Утім через нестачу ресурсів офіційний Ташкент заявив, що може закрити кордон. 

  Міжнародна спільнота закликає Узбекистан продовжити приймати людей. І готова допомогти, зокрема, спрямувати в республіку групу реагування у надзвичайних ситуаціях.

  Клод Геллер, президент Ради безпеки ООН: "Члени Ради Безпеки висловлюють підтримку Генеральному секретарю ООН та всім організаціям, які виступають за мирне врегулювання конфлікту. Ми засуджуємо насильство в Киргизстані і закликаємо надсилати до країни гуманітрану допомогу. Необхідно відновити дотримання законів і знайти мирний шлях припинення сутичок".

  Міжетнічні сутички між киргизами та узбеками, які становлять 15% населення, розпочалися в місті Ош чотири дні томУ. Учасники заворушень палили житлові будинки, магазини та ринки. На вулицях досі чимало мародерів. У понеділок безлад розпочався і в місті Джалал-Абад.

  5 канал 

  Попередній матеріал
  Янукович призначив заступника Медведька суддею КС
  Наступний матеріал
  У ВР пропонують негайно розглянути ситуацію з 5 каналом та ТВі
  Теги: