Берлусконі повертається? Дані екзит-полів в Італії

  О 16-й за Києвом в Італії закрилися виборчі дільниці. Тут завершилося голосування на дострокових парламентських виборах. За першими оприлюдненими даними екзит-полів, перевагу здобуває партія Сильвіо Берлусконі. Він випереджає свого суперника Вальтера Вельтроні майже на чотири відсотки.
  Консервативний блок на чолі з Берлусконі здобуває перемогу в обох палатах Італійського парламенту. Таким чином, сімдесяти-однорічний мільярдер та власник футбольного клубу "Мілан" може втрєте обійняти посаду прем`єр-міністра Італії. Втім, домовлятися з опозиційною Демократичною партією Вельтроні йому все ж доведеться.

  Франко Павончелло, професор Римського університету: "Те, що ми отримаємо внаслідок цих виборів - це черговий нестабільний Сенат, керувати яким буде так само важко, як і за часів Проді".

  Передвиборна кампанія головних політичних сил Італії будувалася довкола економічних проблем країни. Середземноморська держава останнім часом переживає значні труднощі через укріплення євро та зниження обсягів виробництва. Втім, виборці не дуже повірили обіцянкам політиків, тому і явка на дільницях була меншою, ніж на попередніх виборах - трохи більше шістдесяти відсотків.

  Нинішні вибори в Італії - дострокові. Їх призначили після того, як в січні пішов у відставку уряд Романо Проді. Оскільки жодна з політичних сил не отримала більшість, суперникам доведеться домовлятися між собою для того, щоби сформувати новий уряд.

  Олександра Ткаченко, Дзвіна Погребенник, 5 канал
  Попередній матеріал
  Замість комуністки керувати Держкомархівів буде професор-історик
  Наступний матеріал
  У ПДА придумали як перешкоджати махінаціям з ПДВ
  Теги:
  Loading...