Берлусконі отримав від протестувальників червону картку [репортаж, відео]

  Саме матеріали "Вікілікс" ледве не коштували посади Сильвіо Берлусконі. Італійський прем`єр сьогодні втримався на посаді завдяки клятвам здоров`ям власних дітей, що не брав хабарі у Путіна та Медведєва. Саме це випливало із секретних доповідних американських дипломтів. І нижня, і верхня палати італійського парламенту не підтримали вотум недовіри уряду, запропонований опозицією. Однак зелене світло парламенту не врятувало Берлусконі від червоної картки, яку дав йому сьогодні натовп протестувальників.

  Політична кар`єра Сільвіо Берлусконі - наблизилася до кінця. Так вважає опозиція, незважаючи на те, що прем`єр подолав вотум недовіри урядові. Підтримали прем`єра обидві палати парламенту. Утім, здобути підтримку у нижній палаті Берлусконі було особливо важко. Він виграв з різницею усього в три голоси. Двоє депутатів утрималося. Саме ця мізерна різниця і стала причиною для критичних висновків опозиційних сил:

  Антоніо ді П`єтро, член парламенту, лідер опозиційної партії: "Нарешті, прем`єр-міністре, цей день позначив початок кінця вашої імперії із пап`є-маше. Так, саме так. Бо незалежно від результату голосування, від того, скільки голосів було куплено, один факт цілком очевидний - у вас більше немає політичної більшості, яка дозволила б ефективно керувати державою".

  Одночасно із голосуванням - під парламентом відбувався масовий протест із вимогою відставки прем`єра. Більшість учасників - студенти, невдоволені освітніми реформами і працівники державного сектору, що опинився у скруті внаслідок суворих заходів задля економії бюджету. Учасники мітингу закидали будівлю парламенту димовими шашками, смолоскипами і пляшками із фарбою. Марші протесту проти діяльності уряду відбулися не лише у Римі, але й у інших містах Італії.

  Джанні Рінальдіні, лідер профспілки: "Італійські робітники хочуть, щоб Берлусконі пішов у відставку, щоб він не здобув вотум довіри, щоб у державі був новий уряд, який не буде дотримуватися нинішніх соціальних мотивацій, які так радикально змінюють курс сучасної політики".

  Вотум недовіри урядові Берлусконі висунули на початку грудня кілька опозиційних партій. Резолюцію мотивували тим, що чинний уряд  не може дати ради із проблемами, що постали перед Італією. Зокрема - у подоланні наслідків фінансової кризи. Не останню роль відіграла й інформація, оприлюднена на сайті "Вікілікс" - щодо корупційних зв`язків із Росією та непрозорих політичних угод із лідерами Кремля. Сам Берлусконі цю інформацію відкидає, і наголошує, що йти у відставку з власної волі не має наміру, незважаючи на протести.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Британський суд відпустив Асанджа під заставу
  Наступний матеріал
  У столиці в яму з окропом провалився автомобіль з водієм
  Теги: