Белград таки видав Караджича Міжнародному трибуналу (РОЗШИРЕНО)

  Белград таки видав Радована Караджича Міжнародному трибуналу у справах колишньої Югославії в Гаазі. Вже завтра ввечері екс-лідер боснійських сербів постане перед суддями, головувати буде голандський суддя Альфонс Орі. Караджича заарештували минулого понеділка. І лише сьогодні вранці підозрюваного у геноциді та злочинах проти людства переправили у Нідерланди. Більш як десять років Караджич переховувався від Гаазького трибуналу.
  Джип з тонованими вікнами, представники сербських спецслужб у масках - близько п`ятої ранку Радована Караджича відправили з Белграда до Гааги. Чекати суду екс-лідер боснійських сербів буде у в`язниці міста Схе-венін-ген. Адвокати Караджича до останнього відтягували екстрадицію. Навіть апеляцію подали в останні хвилини передбаченого для цього терміну. Хоча усі розуміли - видача Караджича трибуналу - лише справа часу. Втім, у самій Сербії багато хто вважає підозрюваного у геноциді та злочинах проти людства - національним героєм, натомість боснійці своєї радості від тріумфу правосуддя не приховують.

  Люди: "Особисто я - проти екстрадиції, він врятував сербів у Боснії, і без нього та Ратко Младича не було б сербів".

  Люди: "Я дуже зрадів, почувши цю новину. Нарешті справедливість перемогла. І навіть, якщо йому сто разів відрубають голову, цього буде замало, щоби покарати його за злочини в Боснії, особливо у Сребрениці".

  В обвинуваченні Караджича - одинацять пунктів - зокрема злочини проти людства, геноцид та воєнні злочини. У дев`яноста другому, коли він став президентом Сербської Республіки, у розпалі громадянської війни в Боснії та Герцеговині Караджич доклав максимум зусиль, щоби створити на руїнах колишньої Югославії Велику Сербію. У дев`яноста п`ятому боснійські серби захоплюють Сребреницю - місто в зоні конфлікту, яке входило до зони безпеки ООН. Звідти, за наказом Караджича, вивезли і розстріляли близько восьми тисяч боснійських мусульман, юнаків та чоловіків. Ще один закид йому - багатомісячна облога Сараєва, тоді загинули тисячі людей.

  Серж Браммерц, Головний обвинувач МТКЮ: "Арешт Караджича - надзвичайно важливий для жертв, які занадто довго чекали цього дня, і для міжнародного правосуддя. Це демонструє, що чекає на решту воєнних злочинців, і для них немає жодних безпечних схованок".

  Другим після Караджича найбільш-розшукуваним підозрюваним залишається Ратко Младич, командувач Караджича.  Раніше, перед Гаазьким трибуналом постав колишній президент Югославії Слободан Мілошевич. Однак, через його раптову смерть навесні 2000-го судді так і не встигли винести йому вирок.  

  Дар`я Тарадай, 5 канал
  Попередній матеріал
  Землетрус у Каліфорнії (РОЗШИРЕНО)
  Наступний матеріал
  Конгрес США вибачився перед темношкірим населенням за використання рабської праці їхніх пращурів
  Теги:
  Loading...