Бельгійці шоковані стріляниною у місті Льєж

  Бельгійці шоковані стріляниною у місті Льєж. Напередодні чоловік закидав гранатами і розстріляв людей на тамтешньому ринку, а потому - наклав на себе руки. Окрім нього - загинули ще четверо, уночі у лікарні від травм померла півторарічна дівчинка. Поранень зазнали понад 120 людей. Влада уже заявила: це був не теракт, а поодинокий випадок.
  Мешканці бельгійського Льєжа - глибоко шоковані зухвалим нападом на місцевий різдвяний ринок. Відучора усі розмови у місті - лише про це. Питань постає чимало. З якої причини тридцятитрирічний чоловік почав розстрілювати з автомата натовп на ринку, звідки він узяв гранати, і - найголовніше - що штовхнуло його на такий страшний вчинок. Сам Нордін Амрані вже не відповість: він здійснив самогубство на місці злочину. Тож мотиви - з`ясовують правоохоронці. Один з очевидців трагедії - зняв усе, що відбувалося, на відео.

  Віссам Анабтаві, очевидець: "Я зійшов з автобуса і побачив цього чоловіка, здається, він був марокканцем. Він кинув гранату, пролунав вибух, скрізь летіло скло, люди тікали, дехто з них - був у крові... За десять хвилин прибула поліція, ще за п`ять - швидка. А нападник - застрелився".

  Відомо, що нападник - у минулому вже мав проблеми з законом.  Близько року тому - він вийшов із в`язниці, де-  сидів за незаконне зберігання вогнепальної зброї. У день нападу -  прямував до поліції, щоби дати свідчення у справі, суті якої поліцейські не повідомляють. Влада з вже заявила: напад Амрані - не був терактом.

  Еліо Ді Рупо, прем`єр-міністр Бельгії: "Те, що трапилося у Льєжі - це справжня трагедія, яку не описати словами. Ми висловлюємо щире співчуття рідним та близьким загиблих, їх підтримує уся країна. Вважаємо, що це був не теракт, а ізольований поодинокий напад".

  Найбільше здивовані тим, що сталося - колишні сусіди нападника. Тиху вуличку, на якій мешкав Амрані - не полишають поліцейські. А її мешканці запевняють: ніколи б не подумали, що тихий та ввічливий Армані - здатний на вбивства. А що він раніше сидів у в`язниці - досі і гадки не мали.

  Сусідка нападника: "У нас спокійна і мирна вулиця, тут ніколи не траплялося нічого екстраординарного. Ми і не підозрювали, що порчу мешкає злочинець. Виявляється, він вже відсидів у в`язниці! Незрозуміло, чому таку людину взагалі відпустили на волю. Те, що трапилося - просто жахливо!"

  Схожі настрої - панують серед більшості мешканців Льєжа. Шоковані тим, що трапилося - бельгійці почали сумніватися у ефективності місцевої системи правосуддя та поліції.

  "5 канал"
  Попередній матеріал
  Рішення суду: Справу проти Кучми порушили безпідставно
  Наступний матеріал
  Другий тур парламентських виборів стуртував у Єгипті
  Теги: