Банки Східної Європи заговорили про серйозні проблеми (репортаж)

  Банки Східної Європи вголос заговорили про свої проблеми. Криза особливо відчутна у тих країнах, де ще не встигли перейти на євро. Так в Угорщині, більшість клієнтів брали кредити в іноземній валюті. А тепер, коли форинт знецінився, люди не можуть їх виплачувати. Продати заставне майно банки теж не можуть - попиту на нерухомість і машини - майже немає.

  Тисячі угорців втрачають свої будинки, квартири та автомобілі. Люде не можуть виплачувати кредити. Більшість із них брали позики в іноземній валюті ще за кілька років до початку економічного спаду. А вже з початку 2008-го місцева валюта почала втрачати у вазі. До грудня форінт подешевшав на тридцять відсотків - по відношенню до євро. Крім того, через кризу люди почали втрачати роботу.

  Ласло Вадаш, водопровідник: "Ще в листопаді я перестав виплачувати повну суму по кредиту, мав платити сто п`ятдесят дві тисячі, але міг платити лише сто. Тепер я взагалі не можу виплачувати кредит, бо зостався без роботи".

  Найскладніше тим, хто брав відразу декілька кредитів: на авто та на квартиру. Таких людей чимало. Адже до початку кризи в Угорщині була стабільна економічна ситуація, люди отримували непогані зарплатні та не боялися брати на себе кредитні зобов`язання.

  Маріан Ленард, юрист: "Люди часто брали відразу кілька кредитів. Вони купували меблі, нерухомість, машини. Після того, як вартість життя зросла, рахунки стали більшими, вони більше не можуть виплачувати кредити. Один за одним вони втрачають придбану в кредит власність".

  Банки виставляють заставлене майно на аукціон. Утім через скруту нерухомість продається вкрай погано. Тому в деяких банках намагаються створити спеціальні пропозиції для тих клієнтів, які не можуть вчасно та в повному обсязі виплачувати кредит. Банкіри зізнаються: зараз їм вигідніше отримувати хоча б частину кредитних виплат, ніж намагатися продати відібране в неплатників майно.

  Олександра Ткаченко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (4.59Мб)

  Попередній матеріал
  Балога просить прокуратуру розібратися з тарифами Черновецького
  Наступний матеріал
  На "5 каналі" стартує проект "Ранок на П`ятому"
  Теги:
  Loading...