Бакієва оголосили у розшук

  Наказ стріляти у мітингувальників, які тримали в руках зброю, віддав молодший брат президента Киргизстану Жанібек Бакієв. Про це повідомляє агенція "Ройтерс". Тимчасовий виконувач обов`язків генпрокурора країни Байтемір Ібраєв заявив про рішення затримати обох братів Бакієвих. Також оголошені у розшук голови силових структур Киригизстану. Усіх звинувачують у загибелі 81 людини внаслідок стрілянини у Бішкеку минулої середи.

  Арешт, смерть або вигнання чекають на президента Киргизстану Курманбека Бакієва – така думка глави тимчасового уряду країни Рози Отунбаєвої. За її словами, лише правосуддя може врятувати президента від помсти родичів убитих у кривавих сутичках у Бішкеку минулого тижня. Щойно у місті розпочалися заворушення - Бакієв утік із столиці.

  Однак силовий варіант захоплення чинного президента - не розглядають. Навпаки, у випадку добровільної відмови від посади Бакієв зможе вільно залишити країну.

  Після кривавої стрілянини у Бішкеку Бакієв упродовж 5-ти днів переховується у рідному селі Тейіт на півдні Киргизстану. Там він організував мітинг своїх прихильників і заявив, що відкидає можливість добровільного зречення президентської посади.  Курманбек Бакієв упевнений - спроба його арешту призведе до ще більшої ескалації насильства. Щоби тримати ситуацію в Киргизстані під контролем, він запропонував ввести у країну миротворчі сили ООН.

  Нагадаємо, щонайменше 81 людина загинула у Бішкеку під час сутичок 7 і 8 квітня. Бакієв фактично втратив владу у країні і залишив столицю. Опозиція вимагала відставки президента та звільнення її лідерів, які перебували у в`язницях.

  Денис Кулик, 5 канал

  Попередній матеріал
  Росія погрожує США виходом з договору про скорочення наступальних озброєнь
  Наступний матеріал
  Ветеранам запропонували ... придбати медалі до свята Перемоги
  Теги: