Ветеранам запропонували ... придбати медалі до свята Перемоги

  Торгівля медалями. Одна з приватних компаній вигадала, як заробити на ветеранах напередодні 65-ї річниці Перемоги. Ділки пропонують учасникам війни купити ювілейні військові нагороди. Ветерани обурені і ображені, утім у міліції лише розводять руками - немає закону, який би забороняв спритникам підробляти відзнаки. Справжні медалі тим часом чеканять на монетному дворі. Там наголошують - ветерани отримають їх БЕЗКОШТОВНО.

  Кілька Орденів, однин із них – за мужність, медаль за бойові заслуги та з півтора десятка ювілейних нагород. Такі відзнаки протягом 65 років прикрашають груди ветерана Великої Вітчизняної – Валентина Савелійовича. На фронт пішов сімнадцятирічним підлітком. Два роки потому повернувся додому інвалідом. Каже, навіть уявити не може, як то можна нагороду отримати незаслужено, а тим більше, купити.

  Валентин Ігнатович, ветеран війни: "Участники, которые прошли войну, никогда не купят, и не продадут!"

  Про те, що ювілейні медалі та орден до 65-річчя Перемоги офіційно продає одне з приватних київських підприємств, нещодавно дізналася від знайомих дружина ветерана Лідія Павлівна.

  Лідія Ігнатович, учасник війни: "Есть такие, они даже штампуют награды и мели. Это очень подло! Ну что вам говорить, прошла война, мы не забываем тех дней".

  Листи з каталогом нагород та цінами надійшли до ветеранських організацій тиждень тому. Медаль – 45 гривень, орден - 130. Безкоштовно до них ветеранам запропонували додати бланки посвідчень. Та ще й попросили визначитися якомога скоріше, щоб до свята надрукувати встигли. Ветерани скаржаться, такої образливої пропозиції на 65-річчя Перемоги не чекали.

  Павло Васильєв, голова Дніпропетровської спілки ветеранів: "Ордена и медали издаются только по решению правительства и утверждаются Указом Президента. А изготавливаются только на монетном дворе. Все остальное – это халтура".

  Заборонити приватній фірмі виготовляти несправжні нагороди правоохоронці не можуть. Кажуть, у кримінальному кодексі немає відповідної статті:

  Олексій Брандіс, заступник начальника слідчого відділу УМВС України в Дніпропетровській області: "Подделка юбилейных медалей, к сожалению, не квалифицируется. Ни как административное, ни как, тем более, уголовное преступление".

  Тим часом монетний двір НБУ вже чеканить справжні ювілейні медалі «65 років Перемоги у Великій Вітчизняній війні», повідомили в службі державних нагород. Такі відзнаки отримають понад мільйон учасників та ветеранів війни.

  Віктор Бузало, заступник керівника Служби державних нагород і геральдики: "Ну, було б дивно, щоб ветеран за цей знак платив гроші. З іншого боку, навіщо така нагорода?"

  Випуск медалей обійдеться Держбюджету України у 33 мільйони гривень. А ось ветерани отримають їх безкоштовно.

  Юлія Фінгарет, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал

  Попередній матеріал
  Бакієва оголосили у розшук
  Наступний матеріал
  Будівництво швидкісного трамваю завершать до 24 серпня
  Теги: