Багатомільйонні махінації викрили аудитори у найбільшому банку Афганістану

  Багатомільйонні махінації викрили аудитори у найбільшому банку Афганістану. Власники "Кабул-банку" вкрали майже мільярд доларів. Через скандал навколо оборудки голова афганського центробанку - втік із країни, а МВФ - припинив надання допомоги Афганістану.

  Банк, який заявив про банкрутство ще два роки тому, підробляв документи та роздавав безвідсоткові кредити фізичним та юридичним особам. Серед них - чимало високопосадовців, зокрема, рідний брат президента країни Махмуд Карзай. Частину грошей банк перевів на рахунки в інших країнах, решту вивезли готівкою - літаком, у контейнерах для сніданків. До відповідальності планують притягти більше 20 працівників установи. Однак аудитори кажуть - вони виконували лише допоміжні ролі. "Кабул-банк" - найбільший в країні. До банкрутства він фінансував президентську кампанію Хаміда Карзая, з нього виплачувалася зарплата всім держслужбовцям та військовим.

  Драго Кос, міжнародний комісар з незалежного оцінювання: "Це були гроші з бюджету Афганістану, з кишень афганського народу. Ці кошти можна було спрямувати на охорону здоров`я, освіту, безпеку".

  Забіулла Ахмаді, торговець: "У мене раніше був рахунок у Кабул-банку. Але як тільки я почув, що там якісь проблеми - негайно забрав гроші. Я заробив їх тяжкою працею і не хочу втратити".

  Попередній матеріал
  Зима у столиці та області буде теплішою, ніж торік
  Наступний матеріал
  Маски з дерева вирізьблює колишній моряк із Луганська [відео]
  Теги: