Маски з дерева вирізьблює колишній моряк із Луганська [відео]

  Маски з дерева вирізьблює колишній моряк із Луганська - Владислав Івасенко. Вже протягом тридцяти років. Хобі почалося після того, як побачив сувенірну африканську маску в одному з портів. Нині його колекція налічує вже понад сотню робіт. Серед них - і маска його власного обличчя.

  Владеслав Івасенко, умілець: "Вот сам Иван Грозный и вот это вот часть сделана с одного куска дерева. Вот э та рама сделана из другого куска дерева. Сложность заключается в том, что надо передать черты лица, чтобы был похож".

  Робота, яку щойно завершив Владислав Івасенко - портрет царя Івана Грозного. За тридцять років різьблення майстер створив близько сотні робіт. Серед них і міфічні герої, і біблійні персонажі, і маски африканських богів. Вони здебільшого замніли дітям іграшки - каже донька умільця.

  Наталя Івасенко: "К нам все приходять домой, пойдем посмотрим, а что єто у тебя и минут 15-20 єкскурсия. Я их вот так рассаживала. Кормила с ложечки, играла с ними.... я не могу представить тобі у меня біл другой дом, какие-то грушки в детстве. Нет".

  У сімдесятих, коли теплохід, на якому морякував луганчанин, стояв у Керченському порту, на іноземному судні побачив сувенірну африканську маску. Захотілося й самому таку зробити. Відтоді, як була вільна хвилина - сідав  за інструменти. Але лише у вісімдесятих почав постійно займатися  різьбярством.

  Владислав Івасенко, різьбяр: "Каждая работа – это твой ребенок. Нянькаешься с ним, вылизываешь. А когда он вырос, сделал его поставил на полочку, переключаешься на другого ребенка.

  У планах майстра – створити серію скульптур до двохсотріччя від дня народження Тараса Шевченка. Нині умілець працює над образом поета та його літературними героями.

  Лілія Прокопенко, Віктор Прокопенко, Луганськ, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Багатомільйонні махінації викрили аудитори у найбільшому банку Афганістану
  Наступний матеріал
  Депутат обматюкав журналіста [відео]
  Теги: