Автовиробники США просять допомоги у Білого дому (РЕПОРТАЖ)

  Без державних грошей в умовах кризи – не вижити. Спілка авто-виробників Сполучених штатів звернулася до Білого дому. Кажуть: без допомоги - вже за кілька місяців доведеться припинити виробництво. А це означає – масові скорочення.
  Якщо сенатори не допомагають, то допомогти повинен Білий дім. З таким закликом виступили представники найбільших автовиробників Сполучених Штатів. "Дженерал Моторз" та "Крайслер" заявляють, що без федеральної допомоги вже за кілька місяців виробництво взагалі зупиниться, а сотні тисяч працівників – втратять роботу. Адже рівні продажів автомобілів різко впали, а банки – взагалі не видають кредити.

  Рон Геттелфінгер, глава спілки автовиробників США: "Ми закликаємо міністра фінансів та інших високопосадовців запобігти колапсу у сфері автовиробництва. Я запевняю, що без допомоги - обвал настане дуже швидко. Подумайте про людей, які залишаться без роботи".

  Конгресмени, більшість з яких демократи - затвердили план порятунку автомобільної галузі, який передбачає надання американським автогігантам чотирнадцяти мільярдів доларів. Утім, у сенаті республіканці заблокували ухвалення цього антикризового документа. Працівники ж заводів налаштовані дуже песимістично. Кажуть – майже не лишилося сумнівів, що невдовзі залишаться без роботи.

  Кріс Фейбіг, працівник корпорації "Chrysler": "Коли я дізнався про рішення республіканців, я дуже розлютився! Як вони могли заблокувати таке важливе рішення? Хіба вини не розуміють, що якщо ці заводи припинять свою роботу, то постраждає вся економіка?!"

  Кристина Джолі, працівниця корпорації "Chrysler": "Часи просто жахливі. Ми всі чекаємо звільнення, тому що допомоги від влади нам не бачити. Сенаторам, які не проголосувати за план порятунку, має бути соромно. Вони не думають ні про країну, ні про народ".

  Через фінансову кризу - у всьому світі різко скоротився попит на нові автомобілі. Китай виділив на порятунок галузі два мільярди доларів. Німеччина допомагає своїм автовиробникам законами – офіційно виступає гарантом вітчизняного автогіганту "Вольксваген". Щодо Сполучених Штатів – експерти схильні думати, що через економічні негаразди вижити зможе лише один автовиробник. Той, який зможе знайти кошти.

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.08Мб)
  Попередній матеріал
  Інтереси Росії в Грузії представлятиме Швейцарія
  Наступний матеріал
  Як ужгородські дівчата ворожили у ніч проти Андрія (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...