Як ужгородські дівчата ворожили у ніч проти Андрія (РЕПОРТАЖ)

  У ніч проти Андрія - ворожили незаміжні дівчата - чи не в усіх селах і містах України. Не оминули - загадати на коханого і в Ужгороді. А як це відбувається - показали у театралізованому дійстві.
  "Андрію, Андрію! Я на тебе коноплі сію, димкою волочу,- бо дуже заміж хочу" - так примовляють дівчата і висівають у сніг конопляне зерно. Традиція загадувати на коханого в ніч проти Андрія - одна з найпопулярніших серед закарпатських дівчат.

  Надія Бряник, учасниця вечорниць: "Старі звичаї вони найцікавіші, мені подобається коли дівчата кидають чобітки і куди носик чобітка покаже звідти буде її суджений".

  Готувалися до дійства усього три дня, кажуть актори-аматори.  А от шукали по селах звичаї та традиції ворожіння на Андрія не один рік. Найпопулярніша забава цих вечорниць, запевняють учасниці постановки,  – гра у Калиту. Це ритуальна паляниця, яку дівчата спільно випікають, замовляючи її на коханих. Хлопці ж мають її надкусити.

  Ангеліна Дусяк, викладач української мови Закарпатської філії Київського славістичного університету: "Те що, наші предки вшановували, те що наші предки створювали, цей дух він залишається і я думаю що він буде назавжди таким яким він є".

  А хлопці цієї ночі бешкетували. На ранок господарі зазвичай шукали в окрузі хвіртки, ворота та вози. 

  Світлана Максимова, Микола Скунць, Ужгород 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (4.40Мб)
  Попередній матеріал
  Автовиробники США просять допомоги у Білого дому (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Литвин: Дострокових парламентських виборів не буде
  Теги:
  Loading...