Австралія вибачилася перед жертвами політики примусових всиновлень

  Австралія вибачилася перед жертвами політики примусових всиновлень. Прем`єр-міністр країни Джулія Ґіллард від імені нації попросила пробачення неодружених матерів, у яких державні органи відбирали дітей і віддавали їх бездітним подружжям.

  З 1950 по 70-ті роки жертвами примусових всиновлень стали тисячі австралійок, здебільшого, неодружених дівчат підліткового віку. Багато жінок казали, що їх накачували наркотиками, щоби вони підписали відмову від дитини, інші стверджували, що їхні підписи фальсифікували. Таким чином у чужих сім`ях опинилися десятки тисяч немовлят. Почути історичне вибачення Ґіллард у залі парламенту в Канберрі зібралися 8 сотень матерів. Чільниця уряду країни також заявила, що Австралія виділить 5 мільйонів доларів. На ці гроші постраждалі зможуть отримати допомогу психолога та знайти в архівах відомості про загублених рідних. Промову прем`єр-міністра вони зустріли сльозами та оваціями.

  Джулія Ґіллард, прем`єр-міністр Австралії: "Мої любі австралійці, жодні слова не здатні виправити лиха чи відновити родини, які зламало примусове всиновлення. Або повернути дитинство, вкрадені радість та сміх. Або компенсувати дні народження та різдвяні свята, які приносили лише відчуття горя та втрати. Проте словами вибачення ми можемо виправити історію. Ми заявляємо, що ці матері ні в чому не завинили".

  Попередній матеріал
  Референдум щодо незалежності Шотландії відбудеться 18 вересня 2014 року
  Наступний матеріал
  У першому читанні, ВР ухвалила постанову про проведення виборів у Києві
  Теги:
  Loading...