Австралія таки взялася утилізувати військові вертольоти MRH-90 Taipan (NH90), які просить у неї Україна. Міністерство оборони країни почало розбір 45 гелікоптерів, передає ABC. Кажуть, що позаяк ніхто не виявив інтересу до комплектувальних – то їх почали утилізувати.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Посол України в Австралії Василь Мірошниченко сподівається, що в Києва ще є можливість отримати списану техніку. Офіційний запит Київ подав у грудні, проте досі не отримав жодної відповіді від Австралії.
Рішення австралійського уряду утилізувати вертольоти обурило українських активістів, які влаштовували акції та вимагали від влади країни передати техніку Україні.
"Ми оцінюємо ризики по-іншому. У нас війна", – заявив Антон Богданович, який брав участь в організації українського мітингу в Сіднеї цієї неділі, 14 січня.
Гелікоптери Австралія списала у вересні 2023 року – на 14 місяців раніше запланованого терміну – через проблеми з безпекою. Наприкінці липня один із них потрапив в аварію під час спільних навчань австралійців та американців. Тоді загинули четверо австралійських військових. Початково вертольоти взагалі мали експлуатуватися до 2037 року, але тепер поступово будуть замінюватися на UH-60M Black Hawk.
У Defense Express припускають, що можуть існувати три причини, чому Австралія мовчки продовжує утилізацію вертольотів та не відповідає на запит України:
- юридичні обмеження угоди з Airbus Australia Pacific та NATO Helicopter Industries щодо утилізації бортів, яка була укладена ще до українського запиту;
- брак запасних частин до цих машин;
- репутаційні ризики для Airbus через ненадійність вертольотів.
"Й в цій ситуації значно інтенсивніша експлуатація NH90 у реальних бойових умовах може продемонструвати значно більші недоліки, які коштуватимуть не лише репутації Airbus, а й життя українських військових. Все це є лише можливими поясненням причин, чому Австралія пішла на утилізацію MRH-90 та не розглядає їх передачу до України", – зазначили у профільному виданні.
Через проблеми з операційною готовністю від вертольотів у 2022 році також відмовилися Норвегія та Швеція.
Нагадаємо, у грудні 2023 року стало відомо, що Австралія передасть Україні нову партію бронемашин Bushmaster.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.