Аварійний круїзний лайнер доправили до узбережжя США

  Завершилася операція з порятунку пасажирів та екіпажу круїзного лайнера "Карнівал Сплендор". Напередодні судно буксирами нарешті транспортували до американського порту Сан-Дієго. Воно кілька діб дрейфувало з несправними двигунами, що відмовили через пожежу на борту.

  На березі туристів з аварійного лайнера зустрічав натовп родичів і друзів. А щоби зійти з корабля, пасажирам знадобилося понад чотири години. Та це здалося виснаженим людям миттю, адже упродовж трьох діб поспіль вони мусили обходитися без гарячої води, свіжої їжі та кондиціонерів. Про басейни та казино годі й говорити - аварійного запасу енергії ледве вистачало на підтримання основних систем життєдіяльності. Харчі людям доправляли з повітря.

  Кен Кінг, пасажир лайнера: "Перші 12 годин після пожежі в нас не було питної води, не працювали туалети. Повітря на лайнері стало дуже важким, скрізь був сморід. Люди почувалися зле". 

  Джекі Харлан, пасажирка лайнера: "Ми не панікували. Всі трималися разом, намагалися допомогти одне одному. Коли відновили аварійне енергопостачання, стало трохи легше. Навіть світло з`явилося - щоправда, лише у холах. Більшість людей саме там і проводили вільний час - грали у карти".

  Напередодні "Карнівал Сплендор" відбуксирували до берегів Каліфорнії. Компанія-оператор пообіцяла компенсувати туристам вартість подорожі та безкоштовно надати квитки на інший круїз.

  Пег Фішер, туристка: "Ми обов`язково поїдемо у круїз ще раз. Нам же його пропонують безкоштовно! Якщо один круїз був невдалим - це ще не означає, що й другий завершиться невдачею. Я родом з Вегаса, і готова ризикнути ще раз".

  Зіпсувала подорож пожежа у машинному відділенні лайнера. Її вдалося загасити і уникнути жертв. Але після цього двигуни лайнера вже не працювали. Тож три доби велетенський корабель з трьома тисячами відпочивальників та тисячею членів екіпажу на борту дрейфував у водах Тихого океану, у сотні кілометрів від мексиканського узбережжя. 

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На саміті G-20 домовились спільно боротись з кризами
  Наступний матеріал
  В Лондоні відбулась прем`єра чергової стрічки про Гаррі Поттера
  Теги: