Аудиторію імені Шевченка відкрили в головному університеті Хорватії [репортаж, відео]

  Аудиторію імені Тараса Шевченка відкрили у головному університеті Хорватії – у місті Загребі до дня народження Кобзаря. Там місцевих студентів навчатимуть української мови та літератури. У відкриті взяв участь голова Верховної Ради України Володимир Литвин. Цими днями він з офіційним візитом у хорватській столиці. Роман Сухан з подробицями.

  Роман Сухан, 5 канал: "Польська аудиторія імені Адама Міцкевича, а ще словацька, португальська, румунська та багато інших. У національному існтитуі м. Загреба традиція називати аудиторія на честь інших країн. Віднедавна тут з`явилася і українська".

  У цих стінах хорватські студенти іфдтепер начоно вивчатимуть життя та творчість Кобзаря. На стінах його малюнки, цитати з творів та біографія. На столах книжки про нього чи з його творами. Нашкербли всього звідусіль.

  Євген Пащенко, Голова кафедри української мови та літератури у Загребському університеті: "Вивчати українську мову та літературу у хорватському університеті чимало охочих. Навчання дає результат. Хорвати цитують Шевченка".

  Українські пісні їм дуже нагадують хорватські кажуть студенти. Та узагалі між Україною та Хорватією дуже багато спільного, особливо - давні традиції та звичаї. Кажуть за однією з версій хорвати прийшли на нинішню свою територію з українських карпат.

  Дар’я Павлишин, викладач української мови у Загребському університеті: "До річниці з Дня народження Тараса Шевченка в Загребському університеті спеціальна лекція. Студентів повчає голова українського парламенту. Розповідючи про історію, сьогодення та мабутнє, згадує настанови Кобзаря".

  Володимир Литвин, голова Верховної Ради України: "Аби молодь запамятала не лише що говорив Кобзар але і як він виглядає".

  Голова Верховної Ради привіз до Хорватії погруддя поета. Відтепер воно – головна прикраса Шевченківської аудиторію.

  Роман Сухан, Олексій Тищенко із Загреба, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Уряд Великої Британії запропонував продавати цигарки в пачках без яскравих брендів і логотипів
  Наступний матеріал
  Німеччина заморозила рахунки лівійського центрального банку
  Теги: