Армія Ізраїлю відкрила вогонь по палестинцях - є загиблі

  Восьмеро людей загинули, десятки - поранені внаслідок збройних конфліктів, що спалахнули на ізраїльських кордонах. Кілька груп палестинців намагалися прорватися через кордон з Ізраїлем у Лівані, Сирії та Секторі Ґаза. Сьогодні - Ізраїль відзначає день заснування держави. Палестинці - влаштували численні акції протесту.

  Ізраїльські прикордонники - відкрили вогонь по палестинських протестувальниках, які намагалися перетнути кордон. Стрілянина - виникла у трьох місцях - на кордоні з Сирією, Ліваном та сектором Ґаза. Акції протесту палестинців у день святкування державності в Ізраїлі - проходять щороку. Подеколи - вони переростають у збройні конфлікти. Палестинці називають цей день "накба", або "катастрофою". Після утворення держави Ізраїлю  - частину палестинців виселили з їхніх помешкань. 

  Салам Файяд, палестинський прем`єр-міністр: "15 травня - можливість для нашого народу ще раз згадати про свої права. Зокрема, про право повернення та самовизначення через утворення незалежної держави на територіях, окупованих у 67-му, зі столицею в Єрусалимі".

  Марш протесту переріс у стрілянину на кордоні з Сирією, неподалік Голанських висот. Під час сутички з ізраїльськими військами 4 людини загинули, десятки - зазнали поранень. Голанські висоти до 67 року - належали Сирії. Цю територію Ізраїль захопив під час Шестиденної війни. Генеральна асамблея ООН - не визнала анексію Голанських висот, тож вони й досі вважаються окупованою теориторією. Утім, перестрілок там не було вже багато років.

  Ще четверо палестинців - загинули на кордоні Ізраїлю з Ліваном. 11-теро - поранені. Ліванські військові - намагалися стримати людей пострілами в повітря. Утім, натовп протестувальників - почав жбурляти каміння в ізраїльських прикордонників. Ті також спочатку стріляли в повітря, але зрештою - відкрили вогонь по палестинцях.  

  На південному кордоні Ізраїлю, що межує з Сектором Ґаза - поранені кілька десятків людей. Палестинські медики заявили, що принаймні 15-теро постраждалих - неповнолітні. Усього в марші поблизу кордону взяли участь близько тисячі палестинців. Сутички, як і в інших місцях, розпочалися з кидання каміння. У відповідь - армія застосувала кийки та сльозогінний газ, а згодом - відкрила вогонь.

  На території самого Ізраїлю поліція працює в режимі підвищеної готовності. Армія - через заворушення блокувала Західний берег річки Йордан. Утім, в Єрусалимі та інших містах - спалахують сутички між протестувальниками та правоохоронцями.

  Беньямин Нетаньяху, прем`єр-міністр Ізраїлю: "Мені дуже шкода, що екстремісти серед арабів-ізраїльтян, а також екстремісти з сусідніх країн перетворили свято ізраїльської демократії у день люті і насильства. Але хочу підкреслити - не можна зазіхати на існування Ізраїлю".

  Суперечка за палестинські території - не вщухає з моменту утворення Ізраїлю. Внаслідок арабо-ізраїльських воєн сотні тисяч палестинців - були змушені тікати до сусідніх країн. Із 40-вих років минулого століття - вони виборюють повернення своїх земель та утворення незалежної палестинської держави. 

  Попередній матеріал
  Найстарішому українцю виповнилося 111 років [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  У Донецьку триває парад наречених [відео]
  Теги:
  Loading...