Найстарішому українцю виповнилося 111 років [репортаж, відео]

  Найстаріший українець - мешкає на Тернопіллі. 12 травня Петру Лизану виповнилося 111 років. Цей факт - зареєструвала книга рекордів України. Незабаром дідусеві-довгожителю мають вручити відповідний диплом.

  Записам у його паспорті та військовому квитку повірити складно. Дата народження - 12 травня 1900 року. Пан Петро, як на такий поважний вік, виглядає на кількадесят років молодшим. Якогось особливого рецепту довголіття не має. Зізнається - ніколи не перебирав їжею, не курив і майже не вживав спиртного. 

  Петро Лизан, довгожитель: "Мама недовго жила… тато трохи більше. Дід довше жив.. Я не розкошував –- сто грам пили - я міг, але в компанії не заходив, я не мав як.. руки ще можуть працювати, ноги відказали".

  Дідусь скаржиться на біль у ногах, однак завжди намагається пройтися, погладити улюбленого собаку та погратися з цуценятами. Читати, каже, йому вже складно, та й на старих фото не може розгледіти знайомих облич. Зате має світлий розум та не докучає родині.

  Марія Кушнір, онука: "Дід все каже на все Божа воля. То його слова. Ніколи не нервувався, ніколи нам не допікає, нічого не хоче. Дуже спокійний".

  Місцевий священик, який відвідує столітнього парафіянина переконаний - основний секрет довголіття полягає в  молитві та праці.

  Отець Іван, священик: "Знаємо, що є прислів`я -… молися і працюй. Коли не прийду до діда, він щось в руках перебирає, постійно в русі, постійно молиться. Часто приходить до сповіді і до святого причастія… Ця молитва і праця робить йому спокійною в серці, розум, його заспокоює".

  Петро Лизан усе життя працював на повітрі, та й зараз - любить погрітися на сонечку. Коли був на десять років молодшим, ще пас худобу, порався на городі. Його молоді односельці також впевнені, що секрет довголіття – у праці та добрій родині.

  Тарас: "Це праця фізична. Вона більше дає сили і оточення – сім`я, вона дає наснагу та сприяє довголіттю..."

  Петро Лизан має чотирьох дітей, десятьох онукiв, 25 правнукiв та одного праправнука. Незабаром дорвгожителю, якого визнали найстаршою людиною України, мають вручити відповідний диплом.

  Тереза Костецька, Антон Слободян, Тернопільщина, 5 канал

  Попередній матеріал
  Мешканці Триполі захищають Каддафі живим щитом
  Наступний матеріал
  Армія Ізраїлю відкрила вогонь по палестинцях - є загиблі
  Теги: