Американські дипломати покидають Сирію

  Загострення ситуації у Сирії. Щонайменше 25 людей загинули і десятки зазнали поранень під час обстрілу житлових будинків у місті Дераа. Його штурмують тисячі солдатів і важка техніка. Місто заблоковане армією, і там запроваджена комендантська година.

  Співробітники американського посольства та члени їхніх родин залишають Сирію. Таке рішення ухвалив Держдепартамент США. Американцям, які перебувають у Сирії, радять негайно покинути країну. Причина - загострення ситуації в державі. Влада придушує антиурядові мітинги. За таке вирішення конфлікту Вашингтон погрожує Дамаску санкціями.

  Джей Карні, речник Білого дому: "Ми розглядаємо усі можливі варіанти, серед них і санкції щодо окремих осіб. Це повинно переконати уряд Сирії змінити свій курс і припинити насильство проти власного народу. Водночас, ми вітаємо рішення президента Асада скасувати у країні  режим надзвичайного стану і запровадити реформи для врегулювання кризи".

  Про скасування надзвичайного стану, що діяв у країні упродовж сорока восьми років, президент Асад оголосив ще кілька днів тому. Це було чи не головною вимогою мітингувальників. Утім, протестувати вони не припинили, і наполягають на подальших політичних реформах. До міста Дераа влада ввела війська. Про ситуацію розповідають лише очевидці, які надсилають аматорське відео. На ньому видно танки та іншу бронетехніку. Журналістів до міста не пускають. Налякані спалахами насильства люди тікають до сусідніх країн.

  Громадянка Сирії, яка мешкає в Йорданії: "Моя родина загинула. Їх убили. У Дераа на вулицях танки, снайпери влучають у тих, хто наважиться визирнути бодай з вікна. Солдати обшукують будинки активістів і заарештовують навіть поранених. Коїться щось страшне".

  Напередодні Сирія перекрила кордон з Йорданією, щоби активісти не могли втекти з країни. Офіційний Дамаск спростував цю інформацію. Утім, дипломати в Аммані підвердили, що дві дороги, які з`єднують сирійські міста Дераа та Нассіб, перекриті.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві на кургані "Героям Чорнобиля" провели поминальний молебень [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Уго Чавес пообіцяв збільшити мінімальну зарплату венесуельців на 25%
  Теги: