Акції протесту в ЄС наперододні саміту G20 (репортаж)

  Європою котиться хвиля протестів напередодні саміту великої двадцятки. У столицях Німеччини, Італії, Іспанії та інших країн на вулиці вийшли тисячі людей. Мітингувальники виступають проти дій своїх урядів і закликають лідерів, які зберуться 2 квітня у Лондоні на саміт, знайти дієвіші способи боротьби з кризою.

  Ми не будемо платити за вашу кризу. З такими лозунгами протестувальники вийшли на вулиці Берліна. За словами організаторів мітингу, їх було не менше 25 тисяч. Хоча поліція наводить значно скромніші цифри. Серед протестувальників були переважно члени профспілок та лівих громадських організацій. Пристрасті били через край, поліції довелося заарештувати кількох найгарячіших мітингувальників.

  Алексіс Пассадакіс, протестувальник: "Ми протестуємо проти дій уряду. Вони крадуть наші гроші. Влада бере у нас, бідних і дає позики банкірам, у яких і так повно грошей. Ми з цим не згодні. Вимагаємо іншої політики - щоб багаті ділилися з бідними".

  Не менше 6 тисяч людей пройшли маршем вулицями Рима. Акція відбулася мирно. Стався лише один інцидент - невелика група демонстрантів вибила вікна у відділенні банку та замалювала стіни червоною фарбою. Поліція не втручалася в події і нікого не заарештувала.

  Маріо Джаніні, протестувальник: "Вони довели до того, що уся фінансова система луснула. Економіка базувалася на експлуатації простих робітників. Ми протестуємо проти цього, проти такого типу економіки. Зараз вони хочуть, щоб лише бідні розплачувалися за їх помилки".

  Не оминули мітинги і столицю Іспанії. У Мадриді кілька сотень людей також протестували проти дії політиків. Як і у Німеччині, акцію організували профспілки. За останні кілька місяців рівень безробіття у країні зріс до 14 з половиною відсотків. Це один з найбільших показників у Європі. Люди протестували проти виділення позик банкам. На їхню думку, у банкірів і так багато грошей, а прості люди страждають набагато більше за власників підприємств.

  Захар Симчич, 5 канал

  Попередній матеріал
  Саміт "прогресивних держав" завершився у Чилі
  Наступний матеріал
  Теракт на Півдні Іраку - є загиблі
  Теги:
  Loading...