Африкою котиться хвиля революцій

  Революційний дух Тунісу надихає дедалі більше країн Близького Сходу та Північної Африки. Повалити владу протестами намагаються в Єгипті, попри те, що влада перекрила доступ до соціальних мереж - головним центром координації народних зібрань. Сколихнула хвиля протестів і Ємен. Тисячі людей вийшли на вулиці столиці з вимогою відставки президента країни, який править останні тридцять років.
  Під музику і танці - єменці вийшли на вулиці Сани. Тисячі прибічників опозиції вимагають відставки президента. Алі Абдалла Салеха керує державою з 1978 року. Пора змінювати владу - вирішили люди. У руках вони тримають гасла "час для змін", "ні подовженню терміну повноважень для президента", "ні - президенству у спадщину". Акції протестів опозиція організувала у чотирьох різних районах столиці, щоби розсіяти увагу правоохоронців. Ті, своєю чергою лише спостерігають за масовими зібрАннями. В Єгипті після придушення демонстрацій  - люди готуються до нових протестів з вимогою відставки президента Хосні Мубарака.

  Шабан Мохамед, мешканець Каїра: "Людей переповнює настрій повстання. Народу увірвався терпець. Ціни ростуть угору, ми вже не можемо навіть купити продукти".

  Мохамед Алі, мешканець Каїра: "Треба раз і назавжди покінчити з цим. Ми, єгиптяни, на сьогодні маємо здебільшого вищу освіту або добре закінчили коледжі - проте усі без роботи. Ми не можемо себе забезпечити,  вже дійшли до того, що молодь не одружується, позаяк не спроможні прогодувати родину".

  У Каїрі поки що все спокійно. Проте з міста Ізмаїлія надходять перші повідомлення про сутички демонстрантів з поліцією. Для розгону кількох сотень активістів застосували кийки та сльозогінний газ. Протести сколихнули Єгипет два дні тому через високі ціни і безробіття. Заворушеня переросли у сутички із правоохоронцями. Загинули за різними даними від чотирьох до шести активістів. Близько тисячі протестувальників затримали. Туніс,  який надихнув на революціїний настрій і Єгипет, і Ємен, теж не здає позицій. Люди тримають в облозі будівлю уряду.

   Протестувальники вимагають усунути від міністерських посад усіх представників попередньої влади. Позаяк, після втечі президента тимчасова влада створила новий кабінет, у якому зберегли портфелі представники саме провладних сил. Опозиції дісталися лише кілька посад. Напружена ситуація у Тунісі зберігається з початку року, коли демонстрації через масове безробіття і високі ціни переросли у сутички із поліцією. Загинули близько вісімдесяти людей. Влада перейшла до прем`єра, а потому до спікера парламенту. Нового президента країна обере за півтора місяця.

  Ганна Ільїних, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Лукашенко заявляє, що не боїться санкцій Заходу
  Наступний матеріал
  Журналісти готують скаргу до Європейського суду [ДОКУМЕНТИ]
  Теги: