Афіни таки одержать шостий транш кредиту

  Афіни таки одержать шостий транш кредиту у 8 мільярдів євро. Про це повідомляє агенція "Ройтерз", яка одержала чернетку звіту ревізорів із так званої "трійки". Інспектори з Єврокомісії, європейського Центробанку та МВФ - радять надати Греції кошти якомога скоріше - хоча місцевий Парламент досі не ухвалив обіцяних реформ. Напередодні їх затвердили у першому читанні. Але сьогоднішнє вирішальне голосування можуть зірвати масові протести.

  Голосування призначили на вечір, але його противники збираються під парламентом - з досвіта. На площі - тісно від людей з плакатами. Профспілки обіцяють перевершити вчорашній рекорд, коли до протестів - за їхніми словами - долучилися 200 тисяч людей. Щоправда, за даними поліції, людей було у тричі менше. Але і вона - готуються до нових масових виступів. До пильності правоохоронців закликає і напруження в натовпі, і наслідки вчорашніх сутичок. За ніч із вулиць не встигли прибрати бите скло та сміття. В повітрі і досі відчутний запах сльозогінного газу.

  За межами парламентської площі центральні квартали Афін - наче вимерли. У розпал протестів - навіть вдень - сюди не їдуть. Тим більше - транспортники долучилися до дводенного страйку. Як і школи, міністерства та лікарні. Страйкують - також юристи та охоронці в`язниць.

  Протестувальник: "Ми не дамо ухвалити цей документ. Ми не дамо повернути наше трудове законодавство на сторіччя в минуле".

  І профспілки, і опозиція стверджують - затягування пасків б`є по населенню - без жодної користі для країни. Адже, попри усі попередні заходи економії, Греція не може подолати рецесію уже третій рік.

  Протестувальник: "Ми боремося не лише з цим законом, але і з політиками, які довели країну до такого стану".

  Протистувальник: "Такого жахливого уряду в нашої країни не було ніколи! Ми вимагаємо нового уряду, який би дбав про інтереси народу!"

  Непопулярні реформи передбачають, зокрема, масові скорочення бюджетників та зменшення їхніх зарплат на 20%. Під впливом народного невдоволення, навіть депутати із правлячої партії - виступають проти скорочень. Шістьох за таку позицію - виключили із Соціалістів. Тепер у прем`єр-міністра Георгіса Папандреу - перевага над противниками усього в 4 голоси. Чи вистачить її для затвердження законопоректу, покаже вечірнє голосування. Але й ухваливши документ, уряд ще муситиме його реалізувати.

  Учасник протестів: "Затвердження закону - це одне, а ось його впровадження - геть інше. Нехай тільки спробують! Ми порвемо цей папірець!"

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Муаммара Каддафі - захопили?
  Наступний матеріал
  У Львові руйнується будівля театру Заньковецької [відео]
  Теги: