У Львові руйнується будівля театру Заньковецької [відео]

  Старовинна будівля театру імені Марії Заньковецької руйнується у Львові. Обіцяних державою грошей на ремонт чекають уже понад 20 років. Працівники театру бідкаються - руйнування будівлі дійшло фундаменту - зіпсовані 16 тисяч дубових паль, на яких тримається грандіозна споруда.

  Микола Ходай, головний інженер театру: "Навіть видно, що колони є похилені, тому що фундамент просідає і фактично і сцена трошки є похилена, і коло є перекошене".

  Востаннє - капітально ремонтували приміщення ще німці у 1942 році. Двадцять років тому - театрові вперше пообіцяли кошти на реконструкцію, однак відтоді - обіцянки повторюються, а грошей - немає.

  Федір Стригун, художній керівник театру: "Всі президенти, які були всі чотири при своїх посадах, всі вважали і казали, що реконструкція театру Заньковецької і реставрація це вважайте під президентським. Як це вони називають. Президентський патронат і я вірив".

  За найскромнішими підрахунками, реконструкція  споруди триватиме 7 років. Ситуація ускладнюється ще й тим, що у будівлі мешкають 43 родини львів`ян. Тож сума, потрібна на ремонт та переселення мешканців за попередніми підрахунками, сягне понад 600 мільйонів гривень. Сім`ї театралів готові виселитися хоч сьогодні, однак ніхто не пропонує.

  Ганна Коруліковська, мешканка: "В мене удобств нема, туалет он там загальний, тут в коридорі тільки одна квартира що має ванну і туалет. Тут є навіть одна квартира що в них ні ванни ні води. Вода отут в коридорі. Все сиплеться".

  Будівельники ж налаштовані песимістично. Кажуть:  дешевше звести нову споруду, аніж відреставрувати старий театр, збудований у 1942 році. Однак, попри труднощі, готові взятися до роботи. Залишається з`ясувати чи переселятиметься сам театр на час ремонту. 

  Тарас Лисак, директор-розпорядник театру: "Проектанти вчора на нараді заявили, що можливий варіант проведення реставраційно-ремонтних робіт по певних етапах, що це не порушить роботи самого театру, як театральної та мистецької установи".

  У театралів є час до кінця листопада, щоби визначитися, чи згодні вони тимчасово працювати  в іншому приміщенні - чи ремонт проводитимуть поетапно. Зі свого боку - влада обіцяє повне фінансування.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Афіни таки одержать шостий транш кредиту
  Наступний матеріал
  Кому завинили тварини київського зоопарку?
  Теги: