Афіни не отримають новий транш кредиту до референдуму

  Афіни не отримають новий транш кредиту до референдуму. Про це заявили лідери Франції та Німеччини - після зустрічі з головою грецького уряду Георгіосом Папандреу. Міні-самміт відбувся - за кілька годин до початку засідань Великої двадцятки. Лідери Джи-20 зустрічаються у фрнцузьких Каннах сьогодні. Головна тема для обговорення - світові економічні проблеми. Насамперед фінансові негаразди Греції, та способи і можливості їх подолати.

  Перед самітом Великої Двадцятки у Франції - Ангела Меркель та Ніколя Саркозі провели екстренну зустріч з грецьким прем`єром Георгіосом Папандреу. Рішення, ухвалене європейськими лідерами за результатами міні-самміту - медіа вже назвали ультиматумом. Допоки не стануть відомі результати референдуму у Греції - чергову позику від Європи Афіни не отримають. Йдеться про суму у 8 мільярдів євро. Від волевиявлення греків фактично залежить, чи залишиться їхня держава у єврозоні.

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Ми хочемо допомогти Афінам, і прагнемо, щоби Греція - залишилася у зоні обігу єдиної європейської валюти. Але є одностороннє рішення грецького уряду про референдум, і це - може змінити ситуацію. Тому ми заявляємо: шостий транш кредиту Афіни зможуть отримати лише після того, як затвердять усі рішення щодо порятунку грецької економіки, ухвалені наприкінці жовтня. Референдум у Греції - повинен чітко відповісти на питання, чи бажає ця держава і надалі бути частиною Єврозони".

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Враховуючи усю серйозність ситуації, ми закликаємо Грецію - оперативно ухвалити рішення. Якщо Афіни хочуть провести референдум - це має статися якнайшвидше".

  Георгіос Папандреу - запевнив європейських партнерів: грецька влада усвідомлює, що членство у єврозоні - це не лише права, а й обов`язки. Референдум пообіцяв провести - на початку грудня, і наголосив: Афіни сприймають свої обов`язки перед Європою - вкрай серйозно.

  Георгіос Папандреу, прем`єр-міністр Греції: "Зараз критично важливо - довести світові, що ми готові виконати усі наші зобов`язання перед партнерами. Референдум у Греції відбудеться у якнайстисліший термін, ймовірно, -  4 грудня. Я вірю - грецький народ прагне, щоби наша держава була сильним і стабільним членом єврозони. Гадаю, всенародне волевиявлення підтвердить це".

  Про намір провести референдум з питання - варто чи ні приймати допомогу від ЄС та МВФ - грецький прем`єр оголосив у понеділок. Це рішення викликало чимале занепокоєння у Європі. Адже 60% греків - налаштовані проти нових кредитів у обмін на жорстку економію. Тож існує чимала ймовірність, що на референдумі люди скажуть - "НІ". Наслідки можуть бути катастрофічними: банкрутство Греції та її вихід з Єврозони. Це, у свою чергу - похитне економіки інших членів ЄС. У результаті - світ опиниться перед загрозою нової глобальної фінансової кризи.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Масові демонстрації у американській Каліфорнії
  Наступний матеріал
  Незаможний хлопець з Індії виграв головний приз шоу "Хто хоче стати мільйонером"
  Теги: