Абхазький майдан: у Сухумі мітингарі спробували штурмувати будівлю МВС

  Протестувальники зламали зовнішні ворота і прорвалися на площу перед будівлею

  У Сухумі демонстранти, які вимагають відставки голови МВС невизнаної "республіки", спробували взяти штурмом будівлю міністерства. Про це повідомляє видання "Медуза". Протестувальники зламали зовнішні ворота і прорвалися на площу перед будівлею. Наряд спецназу перегородив їм шлях до головного входу до приміщення.

  Учасники мітингу заявили, що не покинуть площу, доки місцевий "президент" Рауль Хаджимба не звільнить чільника МВС Леоніда Дзапшбу. Згодом лідер опозиційної партії "Амцахара" Алхас Квіцінія закликав присутніх відійти від будівлі, повідомивши, що Хаджимба пообіцяв "вирішити" питання про відставку Дзапшби.

  Тим часом, видання "Кавказький вузол" повідомило, що представники абхазької опозиції, які влаштували акцію протесту біля будівлі МВС, домоглися зустрічі з президентом "республіки". Станом на 19:24 за московським часом між президентом Раулем Хаджимбою і представниками опозиційних сил почалися переговори.

  До учасників акції протесту вийшов міністр оборони Абхазії Міраб Кішмарія і заявив, що Дзапшба готовий піти у відставку, але рішення буде приймати президент.

  Стихійний мітинг перед будівлею МВС Абхазії виник після проведення в Сухумі позачергового з'їзду опозиційної партії "Амцахара". У прийнятій на з'їзді резолюції міститься вимога до президента "звільнити із займаної посади міністра внутрішніх справ Леоніда Дзапшбу" і "перенести дату голосування на референдумі на осінь 2016 року". Йдеться про референдум про дострокові вибори, який призначено на 10 липня. Його ініціаторами стали опозиційні партії. Вони вважають, що чинний президент Рауль Хаджимба, який очолює Абхазію з 2014 року, не виконав передвиборчих обіцянок, зокрема не організував коаліційний уряд і не провів конституційну реформу. При цьому опозиція звинувачує владу у фактичному зриві референдуму і вимагає перенесення голосування на осінь, аргументуючи це необхідністю більшого часу на підготовку.

  Нагадаємо, "незалежність" Абхазії була проголошена після абхазо-грузинської війни 1992-1993 років. У 2008 році після збройного вторгнення до Грузії Росія визнала "незалежність" Абхазії, а після вторгнення до України – Держдума РФ ратифікувала договір про стратегічне партнерство із сепаратистським регіоном.

  Нагадаємо, попередній президент самопроголошеної Абхазії подав у відставку після того, як у травні 2014-го мітингарі взяли штурмом його адміністрацію. Того ж місяця серед убитих в АТО російських терористів виявлені вихідці з Абхазії.

  Попередній матеріал
  Друга річниця звільнення Слов'янська: спогади та сьогодення
  Наступний матеріал
  Ситуація в зоні АТО: окупанти обстріляли українських військових із важкої артилерії

  НАТО вважає Абхазію та Південну Осетію частиною Грузії - Столтенберг

  Росія перекидає окупаційні війська з Абхазії у невідомому напрямку (відео)

  На Донбас прийшов "гумконвой" із Абхазії з невідомим вмістом

  Росія планує реалізацію кримського сценарію в Абхазії – Лінкявічюс

  В НАТО та ЄС розкритикували російсько-абхазський договір

  Росія та Абхазія створюють "оборонний союз"