Росія та Абхазія створюють "оборонний союз"

  Росія і невизнана самопроголошена Абхазія (міжнародно визнана територія Грузії, яка фактично відкололась у 1993 році), підписали 10-річний договір "про союзництво і стратегічне партнерство", який передбачає створення об'єднаних збройних сил.


  Про це 24 листопада повідомляє "Російська служба Бі-Бі-Сі".

  Підписання документа відбулося в Сочі, куди на запрошення російського президента Володимира Путіна прибув лідер самопроголошеної республіки Рауль Хаджимба.

  Першими пунктами в договорі значаться кроки, спрямовані на "формування спільного простору оборони і безпеки". Договір передбачає створення протягом року об'єднаного угруповання військ "для відбиття агресії".

  Не пізніше як через три роки після підписання договору на російські засоби буде проведена модернізація абхазької армії. Росія організує підготовку абхазьких військовослужбовців та оснастить армію "сучасними видами озброєння".

  Крім того, передбачається передислокація сил і засобів з російсько-абхазької ділянки грузинського кордону на лінію між сепаратистською Абхазією і підконтрольною офіційному Тбілісі територією.

  Росія, згідно з "договором", бере на себе ряд зобов'язань з охорони "абхазько-грузинського кордону", інженерно-технічне оснащення якого планується завершити за два роки. Передбачається, що сторони будуть спільно займатися охороною.

  За словами самопроголошеного президента Абхазії, самостійно Сухумі б не впорався з охороною.

  Обидві сторони беруть на себе зобов'язання надати допомогу, в тому числі і військову, у випадку якщо одна із сторін піддасться озброєному нападу.

  Росія також обіцяє "сприяти зміцненню міжнародних зв'язків Республіки Абхазія, включаючи розширення кола держав, які офіційно її визнаватимуть, і створенню умов для вступу Республіки Абхазія в міжнародні організації та об'єднання".

  Москва у відповідь на військову співпрацю обіцяє підвищити в Абхазії зарплати "основних категорій працівників державних установ у сфері охорони здоров'я, освіти, науки, культури, спорту та соціального обслуговування громадян до рівня, порівнянного з рівнем оплати праці відповідних категорій працівників в Південному федеральному окрузі Російської Федерації".

  У ході зустрічі Путін заявив, що фінансова допомога, що надається Москвою Сухумі, з підписанням договору буде збільшена в два рази. Зокрема, в 2015-му році вона досягне 5 млрд рублів.

  Публікація в жовтні російського варіанту договору викликала обурення серед грузинських політиків, у тому числі і тих, хто виступав за спроби нормалізувати відносини з Росією і за прямий діалог з Москвою.

  Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі тоді заявив, що уряд бачить загрозу анексії грузинських територій, і якщо договір між Москвою і Сухумі буде підписаний в тій формі, в якій він був опублікований, це в першу чергу зашкодить абхазам і стане для них загрозою.
  Попередній матеріал
  До президії новообраного парламенту можуть увійти шість політичних сил
  Наступний матеріал
  Терористи розбомбили житлові будинки у Дебальцевому