84 тис. солдатів до 2019 року: Франція створює нацгвардію

  Франція на тлі терористичних атак та нападів соратників радикальної "Ісламської держави" вирішила створити нову безпекову організацію, 84-тисячну національну гвардію

  Париж оголосив про утворення нової служби безпеки у країни – національної гвардії – після низки терактів у країні та вбивства священика, відповідальність за які взяла "Ісламська держава". Міністр внутрішніх справ республіки Бернар Казньов у середу, 3 серпня, заявив, що уряд планує рекрутувати до неї 84 тисячі осіб до 2019 року, повідомляє Deutsche Welle.

  За словами Казньова, нове утворення перебере на себе частину повноважень учасників спецоперації "Вартовий" (Opération Sentinelle). У останній задіяні 10 тисяч військовослужбовців, яких розташували по всій країні після нападу на редакцію сатиричного видання Charlie Hebdo у січні 2015 року. До цього відокремлена від армії національна гвардія існувала у Франції у 1789-1872 роках.

  Раніше про створення національної гвардії заявив президент Франсуа Олланд. Він відзначив, що процес буде запущено негайно – уже в середу збирається рада безпеки Франції, у вересні очікуються відповідні слухання у парламенті.

  Як повідомляв 5.ua, 26 липня двоє нападників з холодною зброєю захопили церкву і взяли у заручники священика та чотирьох жінок, одній з яких вдалося втекти. За напад на церкву відповідальність взяло угрування "Ісламська держава".

  Попередній матеріал
  Хуг: Перемовники у Мінську закрили очі на тисячі порушень перемир'я
  Наступний матеріал
  У Сумах попрощалися із бійцем 128-ї гірсько-піхотної бригади

  Французька поліція застрелила обох нападників на церкву

  Олланд: Нападники у французькій церкві були членами "Ісламської держави"

  Франція продовжила режим надзвичайного стану