6-й день збройного конфлікту в Ґазі - 20 українців евакуйовано [відео]

  Двадцятьох українців автобусами евакуювали з Сектора Ґаза до Єгипту. Люди побоюються збройного розв`язання конфлікту. Про це повідомили у Департаменті інформаційної політики МЗС України. Ще дві родини планують переправити сьогодні з Ізраїлю. Однак, за словами самих людей, палестинські бойовики блокують кордон і перешкоджають охочим виїхати. Натепер у секторі Ґаза перебувають близько тисячі громадян України, 200 з них уже звернулися по допомогу в евакуації.

  Сьогодні - шостий день конфлікту в секторі Ґаза між Ізраїлем і бойовиками палестинської організації ХАМАС. Тель-Авів продовжує обстріл Ґаза з повітря і з моря. Допомогти покласти край кровопролиттю на Близькому Сході намагаються шляхом перемов у Брюсселі, Каїрі та спецпосланець ООН Тоні Блер - у зоні кофлікту.

  Припинити конфлікт у Ґазі чи здійснити ескалацію збройних дій - вирішують у ці хвилини ізраїльські можновладці. Про це в інтерв`ю радіо армії Ізраїлю заявив міністр фінансів країни. За словами Юваля Стейніца, керівництво країни готове укласти мир за умови припинення палестинцями вогню, а також імпорту зброї. Якщо цього не станеться - Ізраїль може розпочати наземну операцію. Мирити Ізраїль із Ґазою на Близький Схід приїхав спеціальний посланець від ООН, ЄС, США та Росії Тоні Блер. Дипломат уже зустрівся з главами країн конфлікту Шимоном Пересом та Махмудом Аббасом.

  Тоні Блер, спеціальний посланець на Близькому Сході: "Я дуже сподіваюся, що у найближчі дні ми досягнемо стійкого перемир`я, що зупинить небезпеку обстрілів ізраїльських цивільних з боку Ґази, а також допоможе людям Ґази, які також постраждали". 

  Тим часом, в Ізраїлі заявляють, що у ніч проти понеділка внаслідок авіарейдів знищені 80 терористичних об`єктів. Загалом ізраїльська армія завдала по Ґазі понад тисячу триста ударів. Занепокоєння посиленням вогню висловили у Пекіні.

  Хуа Чунінь, речниця міністерства закордонних справ Китаю: "Китай вкрай стривожений продовженням воєнної операції Ізраїлю та засуджує вбивство мирних мешканців. Ми підтримуємо зусилля Ліги арабських держав у розв`язанні конфлікту, і закликаємо сторони, особливо Ізраїль, припинити вогонь та не допустити ескалації конфлікту".

  Повернутися до розгляду так званого "рішення двох держав" закликала у Брюсселі і чільниця зовнішньополітичного відомства ЄС, Кетрін Ештон. Такий план передбачає створення незалежної Палестинської держави на кордоні з Ізраїлем.

  Кетрін Ештон, верховний представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики: "Мене дуже непокоять людські жертви. Але я дотримуюся думки, що ми маємо знайти довгострокове вирішення проблеми для Ґази. Ми повинні створити захист від ракетних обстрілів, а також гарантувати безпеку і мир для населення регіону. Це можна втілити у рішенні двох держав - Ізраїлю та Палестини - про яке давно кажуть у ЄС". 

  Шостий день став найкривавішим від початку конфлікту. Кількість загиблих уже сягнула майже сотні, серед яких - багато дітей.

  Мирослава Пеца, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Профспілка: уряд затримує зарплату освітянам [відео]
  Наступний матеріал
  У Римі реконструювали статую Івана Павла ІІ
  Теги: