30 млрд. дол. спрямує уряд Таїланду на подолання наслідків повені

  Тридцять мільярдів доларів спрямує уряд Таїланду на подолання наслідків повені. Тисячі підприємств зупинили роботу, адже країна експортувала чималу кількість запчастин. Підскочили ціни і на жорсткі диски. Українці, які цими днями вирішили купити комп`ютер, мають викласти на третину більше грошей - через дефіцит комплектуючих.

  Від нищівної повені у Таїланді потерпають не лише  місцеві мешканці. Наслідки стихії вже відчули і жителі країн Південно-Східної Азії, де розташовані більшість японських автоконцернів. Вони недоотримують комплектуючих деталей, які поставляв Таїланд. Чи спричинить така ситуація дефіцит на ринку автомобілів, таких як Хонда, Сузукі, Тойота та Ніссан - японський уряд поки що прогнозувати не береться, але вирішив направити гуманітарну допомогу - у розмірі сімсот тисяч доларів Таїланду, щоби тамтешні японські заводи відновили роботу якомога раніше. Офіційний Бангкок теж виділив тридцять мільярдів доларів на відновлення промислових провінцій та модернізацію системи водних ресурсів.

  Йінглук Шинаватра, прем`єр-міністр Таїланду: "Ми кинули усі сили на те, щоби врятувати столицю та промислові райони. Нині фахівці та волонтери укріплюють найслабші місця. Адже подекуди вода все ще піднімається, тому що у деяких каналах не витримали захисні спорудження".

  Ще напередодні влада Таїланду оголосила про спад рівня води у річках і водоймах, щоби зупинити паніку серед населення. Втім, місцеві мешканці говорять - протилежне.

  Арпа Кетпрадіт, місцевий мешканець: "Рівень води зовсім не зменшився, навпаки в нашому районі він збільшився. Тільки за одну годину вранці додалося кілька сантиметрів".

  Бучай Вратамтонгді, постраждалий від повені: "Я дуже збентежений ситуацією. Такої повені я не бачив давно. Висока вода підтопила мій будинок, жити можна лише на другому поверсі, але ніхто не гарантує, що вода не підніметься іще вище".

  У полоні повені, спричиненої небувалими зливами, Таїланд від липня. Загинули майже чотири сотні людей. Близько шести мільйонів мешканців  - евакуювали. Збитки рахують мільярдами даларів. Адже затоплені іноземні підприємства поновлять роботу лише за три місяці. Не врятує економічну ситуацію і сільське господарство. Як найбільший експортер рису Таїланд уже втратив цього року 25 відсотків урожаю. Під водою півтора мільйона гектарів - це майже дорівнює території такої країни як Кувейт. 

  Ганна Ільїних, "5 канал"    

  Попередній матеріал
  Хімічну зброю виявили у Лівії
  Наступний матеріал
  До дев`яти зросла кількість жертв потужних снігопадів у США
  Теги: